Nowości dla Smart Home na CES 2024 (źródło: ECOVACS)
DEEBOT X2 COMBO (źródło: ECOVACS)

Robotyka dla Smart Home: ECOVACS zaskakuje nowymi sprzętami

Marka ECOVACS przywiozła na CES 2024 nowości dla Smart Home. Wśród nich znalazła się automatyczna stacja czyszcząca, która obsłuży zarówno robota sprzątającego, jak i odkurzacz ręczny. Firma pokazała także maszynę do mycia okien oraz koszenia. Jakie funkcje zyskały najnowsze produkty?

Stacja czyszcząca „wszystko w jednym”

ECOVACS jest producentem znanym z licznych rozwiązań dla Smart Home’u. Marka ta stawia na inteligentne i automatyczne produkty, które pozwolą nam zaoszczędzić czas, wyręczając w domowych, monotonnych czynnościach.

Podczas tegorocznych targów technologicznych producent ten pokazał samoczyszczącą się stację, obejmującą nie tylko robota odkurzającego i mopującego, ale również pionowy odkurzacz ręczny. DEEBOT X2 COMBO to urządzenie 3 w 1, które pozwoli na zwalczenie kurzu i brudu z podłóg oraz dywanów. Podstawowym elementem tego zestawu sprzętów domowych jest stacja, która może nie tylko zadokować, ale też automatycznie opróżnić odkurzacz ręczny oraz znany już robot X2 OMNI o charakterystycznym, kwadratowym kształcie. Sprzęt ten wypierze mopy i osuszy je.

Robot sprzątający zapewnia dokładne mycie podłóg oraz odkurzanie dywanów. Urządzenie obsługuje moc ssania na poziomie 8000 Paskali. Sprzęt zyskał dostęp do technologii skutecznego szorowania plam, ciśnieniowego systemu mopowania OZMO Turbo 2.0 oraz zaawansowanych funkcji mapowania i nawigacji. DEEBOT X2 COMBO jest kompatybilny ze standardem Smart Home o nazwie Matter, dzięki czemu obsługa jest jeszcze prostsza niż dotychczas.

DEEBOT X2 COMBO (źródło: ECOVACS)
DEEBOT X2 COMBO (źródło: ECOVACS)

Robot myjący okna wprost dla Smart Home

Marka ECOVACS pokazała także nowy model robota do czyszczenia okien. Model W2 OMNI zyskał dostęp do nowoczesnej technologii nawigacji WIN-SLAM 3.0, dzięki której okna czyszczone są płynnie, od krawędzi do krawędzi. Sprzęt został wyposażony w trzy dysze odpowiedzialne za szerokokątny natrysk, pozwalający na rozpuszczenie zalegającego brudu.

Urządzenie może działać w czterech trybach czyszczenia, takich jak szybkie, głębokie, punktowe oraz niestandardowe. Użytkownik może samodzielnie wybrać, który system wykorzysta w zależności od aktualnych potrzeb. W2 OMNI otrzymał wielofunkcyjną stację, zabezpieczającą przed upadkiem, oraz akumulator, dzięki czemu nie będzie konieczne ciągłe połączenie robota z siecią.

Robot myjący okna WINBOT W2 OMNI (źródło: Ecovacs)
Robot myjący okna WINBOT W2 OMNI (źródło: Ecovacs)

Smart Home powoli wychodzi już poza domowe mury i coraz częściej w ogrodach można spotkać automatyczne kosiarki, które wyrównują trawę i utrzymują ją w idealnym stanie. GOAT GX-600 to kolejna propozycja ECOVACS na 2024 rok kierowana przede wszystkim na rynek amerykański, gdzie pojawić ma się w drugim kwartale br. Urządzenie to zasilane jest technologią SmartMove i systemem RLM, które są w stanie wykrywać granice trawnika utworzone przez chodniki. Urządzenie to może zadbać o ogród o powierzchni 600 metrów kwadratowych w ciągu dwóch dni.

Robot koszący GOAT GX-600 (źródło: ECOVACS)
Robot koszący GOAT GX-600 (źródło: ECOVACS)