Robot sprzątający Tapo RV20 Mop (źródło: TP-Link)
Robot sprzątający Tapo RV20 Mop (źródło: TP-Link)

Nowy robot sprzątający Tapo jest niski. Wciśnie się w trudno dostępne miejsca

Marka TP-Link zapowiedziała kolejny sprzęt typu smart. Jest to robot sprzątający z serii Tapo, który charakteryzuje się niewielką wysokością, dzięki czemu odkurzy i umyje podłogi tam, gdzie wysokie modele nie mają szans się przedostać. Jakie parametry zaproponował producent?

Robot sprzątający o niskiej konstrukcji

TP-Link, firma znana przede wszystkim z urządzeń sieciowych, kolejny raz poszerza gamę produktów dla inteligentnego domu, a więc serię Tapo. Najnowszym urządzeniem jest robot sprzątający określany przez producenta jako „ultraniski”. Sprzęt bowiem osiąga zaledwie 78 milimetrów wysokości, dzięki czemu zmieści się pod niektórymi meblami, choć nie oznacza to, że jest najniższym w tej kategorii. Większość tego typu urządzeń może pochwalić się wysokością na poziomie 8 do 10 centymetrów.

Robot sprzątający Tapo RV20 Mop (źródło: TP-Link)
Robot sprzątający Tapo RV20 Mop (źródło: TP-Link)

Maksymalna siła ssania modelu Tapo RV20 Mop wynosi 2700 Paskali, można ją jednak dostosować w zależności od trybu pracy – standardowego, turbo, max oraz cichego. Robot sprzątający potrafi też samodzielnie dostosować moc odkurzania w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Technologie i wyposażenie robota

Nowa propozycja TP-Link została wyposażona w dwie szczotki boczne, wspomagające zbieranie śmieci i kurzu do zbiornika o pojemności 400 mililitrów. Sprzęt korzysta z filtra HEPA zabezpieczającego przed przedostawaniem się alergenów, bakterii czy grzybów do domowego powietrza. Poza odkurzaniem robot sprzątający zajmie się też mopowaniem podłóg wodą ze zbiornika o pojemności 300 mililitrów.

Tapo RV20 Mop został wyposażony w akumulator o pojemności 2600 mAh, co sprawia, że może sprzątać przez około trzy godziny bez konieczności ładowania. Jak szacuje producent, taki rodzaj baterii wystarczy na sprzątnięcie maksymalnie 200 m2 powierzchni. Do nawigacji robot wykorzystuje żyroskop oraz technologię MagSlim LiDAR. Takie połączenie umożliwia automatyczne tworzenie map mieszkania oraz opracowanie harmonogramu sprzątania wybranych czy częściej zaśmiecanych pomieszczeń. Oczywiście robot łączy się z aplikacją, gdzie możemy m.in. ustalić strefy zabronione, a więc takie, do których urządzenie nie powinno wjeżdżać.

TP-Link Tapo RV20 Mop ma wkrótce trafić do sprzedaży w cenie wynoszącej około 1000 złotych.