Inteligentny dom z Tapo (źródło: TP-Link)
Inteligentny dom z Tapo (źródło: TP-Link)

TP-Link rozszerza serię Tapo o ciekawe produkty inteligentnego domu

TP-Link zaprezentował kolejne urządzenia z serii Tapo, a więc dedykowane dla inteligentnego domu. Wśród gadżetów znalazła się baza Smart Home, elektroniczna niania, zamek z wideodzwonkiem, a także kamery do monitoringu.

Inteligentny dom z kolejnymi nowościami

Marka TP-Link znana jest przede wszystkim z różnorodnych urządzeń sieciowych, jednak nie tylko. Od pewnego czasu sukcesywnie rozszerza swoje portfolio dedykowane dla inteligentnego domu, powiększając gamę produktów z serii Tapo. Podczas tegorocznych targów CES 2024 firma pokazała kolejne sprzęty, które ułatwią nam codzienne sterowanie naszym Smart Home.

Inteligentny dom z Tapo (źródło: TP-Link)
Inteligentny dom z Tapo (źródło: TP-Link)

Jednym z głównych gadżetów, zaproponowanych przez markę, jest Smart HomeBase Tapo H500. Urządzenie to stanowi bazę inteligentnego domu czy też centrum jego sterowania, obsługuje łączność Matter oraz ONVIF.

Smart HomeBase Tapo H500 (źródło: TP-Link)
Smart HomeBase Tapo H500 (źródło: TP-Link)

Do portfolio serii Tapo dołączył także nowy robot sprzątający Tapo RV20 Plus. Sprzęt ten ma zaledwie 7,9 centymetra wysokości, dzięki czemu zmieści się w wielu zakamarkach i dokładnie je odkurzy. Urządzenie, podczas swojego przejazdu, korzysta z nawigacji opartej o technologię MagSlim LiDAR.

Robot sprzątający Tapo RV20 Plus (źródło: TP-Link)
Robot sprzątający Tapo RV20 Plus (źródło: TP-Link)

Wśród najnowszych propozycji TP-Link pokazał również inteligentny zamek, łączący się z siecią Wi-Fi. Model Tapo DL130 może być blokowany na siedem różnych sposobów, natomiast wersja D235 oferuje wysoką rozdzielczość 2K 5 Mpix. Cechuje go także ultraszerokokątne pole widzenia sięgające do 180 stopni oraz dostęp do technologii Color Night Vision. Sprzęt ten został wyposażony w wydajną baterię o pojemności 10 Ah.

Tapo wchodzi na wyższy poziom monitoringu

TP-Link zaprezentował również najnowsze kamery do monitoringu, które wyposażono w ogniwa fotowoltaiczne. Jeden z modeli to Tapo C428 KIT o rozdzielczości 2K QHD Live View, z technologią ColorPro Night Vision, gwarantującą wysokiej jakości obraz bez względu na dostępne oświetlenie.

Kamera Tapo C428 KIT (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C428 KIT (źródło: TP-Link)

Drugą propozycją marki jest obrotowa kamera Tapo C620 KIT. Jej funkcjonalność pozwala na uzyskanie widoku panoramicznego 360 stopni. Wśród technologii zastosowanych w tym modelu producent wspomina o inteligentnym śledzeniu ruchu. Nowe urządzenia objęły również kamerę C720 z reflektorem emitującym strumień światła o wartości 2800 lumenów.

Wśród prezentowanych urządzeń znalazła się także elektroniczna niania Tapo C840 KIT, która została wyposażona w dwa obiektywy. Dzięki nim rodzic czy opiekun może na bieżąco śledzić dziecko na obrazach w rozdzielczości 4 Mpix. Sprzęt może generować powiadomienia czy uruchamiać kołysanki.

Ceny oraz daty premiery poszczególnych modeli, niestety, na ten moment nie są znane.