Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)
Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)

Inteligentna żarówka z Matter dołącza do serii Tapo

Marka TP-Link słynie przede wszystkim z urządzeń sieciowych, takich jak routery czy modemy, jednak to nie wszystko, co oferuje. Firma od pewnego czasu sukcesywnie rozwija swoją serię Tapo, która ukierunkowana jest na smart dom. Tym razem w portfolio producenta pojawiła się inteligentna żarówka, która zyskała dostęp do standardu Matter.

Oświetlenie dla inteligentnego domu

Do portfolio marki TP-Link trafia nowa inteligentna żarówka Tapo L535E. Urządzenie to zyskało dostęp do Matter, czyli uniwersalnego standardu łączności, który znacząco ułatwia tworzenie systemu Smart Home na jednej z wybranych platform. Sprzęt zapewnia płynną komunikację z gadżetami innych producentów.

Nowa żarówka to urządzenie emitujące światło w pełnej palecie barw RGB, dzięki czemu użytkownik może wybrać dowolny kolor, aby stworzyć upragnioną atmosferę w wybranym pomieszczeniu.

Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)
Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)

Zarządzanie urządzeniem Tapo L535E jest niezwykle proste i intuicyjne: ogranicza się do wygodnej aplikacji Tapo, dedykowanej na tablety czy smartfony. Uruchamianie, wyłączanie czy zmiana scenerii może być realizowane z dowolnego miejsca na świecie. Sprzęt jest energooszczędny, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wzrost zużycia prądu, które można kontrolować w urządzeniu mobilnym.

Inteligentna żarówka z Matter

Aplikacja Tapo umożliwia tworzenie własnych scen i zapisywanie ich, dzięki czemu w określonych, powtarzalnych sytuacjach, takich jak wieczorne wyciszanie czy spotkania z rodziną, możemy łatwo uruchomić pożądane oświetlenie. Opcja ta pozwala też na automatyczne włączanie świateł, zgodnie z ustalonym przez użytkownika harmonogramem.

Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)
Inteligentna żarówka Tapo L535E (źródło: TP-Link)

Inteligentna żarówka marki TP-Link pozwala także na uruchomienie trybu „Poza domem”. Jego celem jest stworzenie wrażenia obecności domowników i polega na przypadkowym uruchamianiu świateł, co odstrasza intruzów i złodziei. Urządzenie może też dostosowywać się do rytmu dobowego, automatycznie ustalając temperaturę i natężenie światła najbardziej zbliżonego do naturalnego.

Tapo L535E można sterować głosowo za pomocą wybranego asystenta, takiego jak Google, Alexa czy Apple Home. Sprzęt charakteryzuje się łatwą integracją z istniejącym systemem inteligentnego domu. Żarówka ma trafić do sprzedaży w cenie około 65 złotych.