Deco X10 (źródło: TP-Link)
Deco X10 (źródło: TP-Link)

Słabe połączenie z bezprzewodową siecią w domu? TP-Link wprowadza nowy system Wi-Fi Mesh

Marka TP-Link, znana przede wszystkim z urządzeń sieciowych oraz inteligentnych sprzętów z serii Tapo, wprowadza na rynek nowy system Wi-Fi Mesh. Rozwiązanie Deco X10 sprawdzi się w domach i większych mieszkaniach, gdzie użytkownicy napotykają problemy z dostępem do bezprzewodowej sieci internetowej.

Problemy z domową siecią można rozwiązać

Domowa sieć Wi-Fi to świetna rzecz, jednak czasami typowe routery nie radzą sobie z liczbą przeszkód w pomieszczeniach i skutecznie ograniczają dostęp do internetu. Czy to większe mieszkanie, czy dom, wielu z nas walczy z problemem, szukając nowego miejsca dla urządzenia sieciowego lub kupując dodatkowe gadżety, które i tak nie „łatają” wszystkich miejsc pozbawionych zasięgu. Jeśli już sprzęty łączą się z siecią, okazuje się, że pliki długo się pobierają, a strony ładują się wolno.

Jednym z rozwiązań tego irytującego problemu jest stworzenie systemu Wi-Fi Mesh. Marka TP-Link wprowadza właśnie nowe urządzenia Deco X10, które pozwoli na utworzenie sieci o wysokiej jakości, zwalczającej „martwe strefy internetu”.

Deco X10 (źródło: TP-Link)
Deco X10 (źródło: TP-Link)

Szybki internet z Deco od TP-Link

Najnowsze urządzenia zapewniają dostęp do Wi-Fi 6, oferując użytkownikom prędkość nawet do 1500 Mb/s – w paśmie transmisji 5 GHz do 1201 Mb/s oraz 2,4 GHz do 300 Mb/s. Nowe sprzęty zostały wyposażone w dwa porty WAN/LAN 1 GB, dzięki czemu połączenia za pomocą przewodu również będą bardzo szybkie.

Deco X10 otrzymały dostęp do technologii wspomagających, takich jak OFDMA i MU-MIMO, a także QoS, które pozwala na indywidualne ustawienie wybranych urządzeń i aplikacji jako priorytetowe. Wśród funkcji można także odnaleźć tworzenie profili dedykowanych dla każdego domownika, łącznie z możliwością ustalenia limitów czasowych oraz opcjami kontroli rodzicielskiej.

X10 łączy się z innymi modelami sprzętów z serii Deco, dzięki czemu sprawdzi się w już stworzonych instalacjach. Pojedyncze urządzenie związane jest z sugerowaną ceną w wysokości około 260 złotych, dwupak natomiast to koszt rzędu około 500 złotych, a trzypak około 730 złotych.