Dreame X40 Ultra (źródło: sklep.dreame-polska.pl)
Dreame X40 Ultra (źródło: sklep.dreame-polska.pl)

Dreame X40 Ultra dostępny w przedsprzedaży. Co potrafi ten robot sprzątający?

W dzisiejszych czasach, kiedy każda chwila jest na wagę złota, poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i energię. Na rynku pojawiają się nowoczesne gadżety ułatwiające codzienne obowiązki, a jednym z nich jest robot sprzątający, który już na wstępie zapowiada się na lidera w swojej kategorii.

Odkurzacz, który zadba o każdy szczegół

Dreame X40 Ultra wyróżnia się na tle konkurencji dzięki ogromnej sile ssącej, która bez problemu ma poradzić sobie z kurzem, włosami, sierścią, piachem, czy nawet rozlanymi płynami. Wydajny system Vormax, którego moc sięga aż 12000 Pa, gwarantuje, że żaden brud nie zostanie pominięty. Co więcej, robot oferuje możliwość wyboru pomiędzy czterema różnymi trybami sprzątania, dostosowując się do potrzeb użytkownika i różnorodności zadań.

Unikatowe rozwiązania takie jak wysuwana szczotka boczna (SideReach) umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc i skuteczne czyszczenie narożników, krawędzi czy przestrzeni pod meblami. Co więcej, rusza się ona także w górę, a więc jeśli odkurzacz napotka na podłodze jakąś ciecz, może unieść szczotkę i w ten sposób uniknąć roztarcia mokrej plamy na resztę powierzchni.

W nowym modelu z serii X, następcy testowanego przez nas Dreame L20 Ultra, pojawia się również, znana z poprzednich topowych odkurzaczy tej marki, technologia MopExtend, czyli funkcja wysuwanego mopa. Umożliwia ona lepsze czyszczenie problematycznych miejsc. I tu również możemy liczyć na to, że gdy urządzenie wykryje powierzchnię, której nie należy moczyć, na przykład dywan, to także sprawnie je pominie.

Innowacja tkwi również w inteligentnej nawigacji z rozpoznawaniem przeszkód przy pomocy funkcji AI — niestraszne mu nawet porozrzucane przedmioty — oraz w zaawansowanych technologiach OmniDirt oraz CleanGenius, które identyfikują stopień zabrudzenia i dostosowują intensywność czyszczenia, dzięki temu w razie potrzeby robot zainicjuje dodatkowe czyszczenie, gdy napotka na mocno zabrudzone powierzchnie. Warto tu także wspomnieć o 4-poziomowym szybkim mapowaniu, które umożliwia dokładne planowanie trasy. 

Dreame X40 Ultra (źródło: sklep.dreame-polska.pl)
Dreame X40 Ultra (źródło: sklep.dreame-polska.pl)

Autonomia i wygoda użycia

Dreame X40 Ultra imponuje nie tylko możliwościami czyszczącymi, ale również długim czasem pracy na baterii, przekraczającym nawet 4 godziny. Ułatwieniem dla użytkownika jest wygodna aplikacja mobilna oraz kompatybilność z wirtualnymi asystentami typu Siri, Amazon Alexa czy Google Assistant.

Stacja bazowa to kolejny aspekt, który podnosi komfort użytkowania. Zajmuje się ona automatycznym opróżnianiem pojemnika na kurz, odsysając go wprost do ponad 3-litrowego worka. Napełnia również za nas pojemnik na wodę w odkurzaczu wraz z detergentem prosto z 4,5-litrowego zbiornika na wodę czystą. Dodatkowo czyści pady mopujące po skończonej pracy w temperaturze wody, która może sięgać nawet do 70 stopni. Następnie są one automatyczne suszone gorącym powietrzem, by nie pozwolić rozwinąć się pleśni i zapobiec nieprzyjemnym zapachom.   

Dreame X40 ultra - co znajduje się w zestawie (źródło: sklep.dreame-polska.pl)
Dreame X40 ultra – co znajduje się w zestawie (źródło: sklep.dreame-polska.pl)

Dostępność i Cena

Rozpoczęta przedsprzedaż Dreame X40 Ultra już zdążyła wzbudzić zainteresowanie. Aktualna cena urządzenia to 6099 złotych, a dodatkowo trwa promocja, podczas której można otrzymać 400 złotych do wykorzystania w sklepie producenta. Kod będzie wysyłany w wiadomości mailowej, po 14 dniach od dostarczenia towaru. Możemy także pokusić się o wersję Complete z dodatkowym wyposażeniem i rocznym pakietem konserwacyjnym, jednak tu będziemy musieli zapłacić 450 złotych więcej.