Domowy akumulator Delta Pro Ultra (źródło: Ecoflow)
Domowy akumulator Delta Pro Ultra (źródło: Ecoflow)

Ten domowy akumulator może zgromadzić nawet 90 kWh energii z ogniw fotowoltaicznych

Ecoflow to firma znana przede wszystkim z banków energii, które pozwalają gromadzić prąd m.in. z ogniw fotowoltaicznych. Podczas tegorocznych targów technologicznych marka pokazała nowy domowy akumulator. Model Delta Pro Ultra może zostać podłączony nawet do 42 paneli.

Wydajna bateria na czas przerw w dostawie prądu

EcoFlow Delta Pro Ultra to domowy akumulator, stanowiący energetyczne zabezpieczenie dla budynku i zamieszkujących go osób. Urządzenie może być ładowane za pomocą ogniw fotowoltaicznych, ale nie tylko. Do tego procesu można także wykorzystać prąd z sieci czy generatorów zasilanych gazem.

Najnowszy domowy akumulator charakteryzuje się ogromną pojemnością, która po rozbudowie może sięgać nawet do 90 kWh. Oznacza to, że poziom tej energii może zapewnić potrzeby standardowego gospodarstwa na około miesiąc. Moc wyjściowa tego urządzenia wynosi od 7,2 do 21,6 kW, dzięki czemu zasilane mogą być również najbardziej prądożerne sprzęty domowe, w tym klimatyzatory centralne.

Delta Pro Ultra został wyposażony w zasilacz UPS. Jego zadaniem jest zapewnienie zerowego postoju w dostarczaniu prądu. Oznacza to, że w przypadku awarii istotne urządzenia domowe nie zostaną pozbawione energii elektrycznej nawet na sekundę.

Domowy akumulator zabezpieczeniem dla domu

Sprzęt został opracowany w systemie plug-and-play, który sprawdzi się w przypadku niskich mocy wyjściowych. Gdy użytkownik zdecyduje się na bardziej zaawansowane zintegrowanie akumulatora z domową instalacją elektryczną, konieczne będzie wyposażenie się w inteligentny panel sterujący Smart Home 2 oraz zaangażowanie specjalistycznej firmy. EcoFlow Delta Pro Ultra emituje dźwięk na bardzo niskim poziomie, dzięki czemu cisza i spokój zarówno w domu, jak i u sąsiadów pozostają nienaruszone.

Domowy akumulator jest już dostępny dla amerykańskich klientów w ramach przedsprzedaży za cenę 4999 dolarów, czyli prawie 19,8 tysiąca złotych, natomiast panel Smart Home 2 związany jest z kosztem 1599 dolarów (ponad 6,3 tysiąca złotych). Decydując się na pakiet możliwe jest zaoszczędzenie 199 dolarów (około 800 złotych).

Od 9 lutego ceny mają wzrosnąć. EcoFlow Delta Pro Ultra będzie kosztował 5799 dolarów (prawie 23 tysiące złotych), panel 1899 dolarów (około 7,5 tysiąca złotych), a pakiet 7499 dolarów (prawie 30 tysięcy złotych).

Domowy akumulator Delta Pro Ultra (źródło: Ecoflow)
Domowy akumulator Delta Pro Ultra (źródło: Ecoflow)