Domowa stacja ładowania pojazdów z serii HCA (źródło: GoodWe)
Domowa stacja ładowania pojazdów z serii HCA (źródło: GoodWe)

Domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego zasilana z fotowoltaiki

GoodWe wprowadziło na rynek ładowarkę dla elektryków w pełni kompatybilną z systemami fotowoltaicznymi. Ta domowa stacja ładowania pojazdów jest w stanie wykorzystać nadwyżki wyprodukowanego prądu oraz zmagazynowaną zieloną energię.

Stacja ładowania, która wykorzysta magazyn energii

Firma GoodWe, znana z szerokich rozwiązań elektrycznych, działających w oparciu o fotowoltaikę, oraz systemów magazynowania energii, wprowadza do swojej oferty ładowarkę naścienną dla samochodów elektrycznych. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie swobody i niezależności energetycznej, a także neutralność węglową użytkownika danego pojazdu oraz zmniejszenie opłat za energię elektryczną.

Domowa stacja ładowania z serii HCA jest sposobem na wykorzystanie zasobów energetycznych, wytworzonych za sprawą ogniw fotowoltaicznych na potrzeby samochodu elektrycznego. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z wszystkimi markami samochodów elektrycznych, a także z falownikami firmy GoodWe, koniecznymi do poprawnego działania paneli fotowoltaicznych.

Domowa stacja ładowania pojazdów z serii HCA (źródło: GoodWe)
Domowa stacja ładowania pojazdów z serii HCA (źródło: GoodWe)

Ekologia i kompleksowe działanie ładowarki

Ta domowa stacja ładowania GoodWe umożliwia ładowanie elektryka nadwyżką wyprodukowanego prądu, wprost z instalacji fotowoltaicznej, a także z systemu magazynowania energii elektrycznej. Ładowarka z serii HCA daje możliwość elastycznego połączenia z falownikami, zarówno fotowoltaicznymi, jak i hybrydowymi, producenta GoodWe oraz z magazynami energii.

System zintegrowany jest bezpośrednio z SEMS, czyli Smart Energy Management System, dzięki czemu możliwe jest łatwe kontrolowanie i monitorowanie procesu ładowania. Zastosowanie tak inteligentnego rozwiązania, łączącego fotowoltaikę i elektromobilność, pozwala na stworzenie czystego i ekologicznego rozwiązania dedykowanego dla gospodarstw domowych.

Nowa ładowarka tego producenta dostępna jest zarówno w wersji jednofazowej o mocy 7 kW, jak i wersji trójfazowej 11/22 kW. Stacja ładowania może być instalowana bezpośrednio na ścianie lub w postaci słupka podłogowego. Co istotne, ładowarka otrzymała klasę odporności IP66, dzięki czemu może być swobodnie instalowana poza budynkiem. Ponadto, ładowarka została zabezpieczona pod względem przeciążeń, przepięć czy zwarć.