GeForce NOW, źródło: NVIDIA
GeForce NOW, źródło: NVIDIA

Dzięki GeForce NOW już nigdy nie będziesz nudzić się podczas ładowania elektryka

NVIDIA, podczas tegorocznych targów CES, ogłosiła dostępność usługi gier w chmurze – GeForce NOW – w kilku modelach samochodach różnych producentów, należących do ekosystemu NVIDIA DRIVE. Co to oznacza dla pasażerów i kierowców?

Chmurza GeForce NOW w aucie – po co?

Usługa gier wewnątrz chmury GeForce NOW wejdzie w wyposażenie samochodów producentów, takich jak Hyundai Motor Group, do której należą marki Hyundai, Kia, Genesis oraz producentów BYD i Polestar. Technologia chmury, wprowadzana do samochodów, pozwoli na zwalczenie nudy pasażerów z tylnych siedzeń podczas jazdy przez gry wideo, jeśli w samochodzie przewidziano ekrany, a także z przednich siedzeń w trakcie ładowania elektryka czy postoju.

GeForce NOW, źródło: NVIDIA
GeForce NOW, źródło: NVIDIA

Technologia NVIDIA i jej dostępność

Hyundai Motor Group już na ten moment wykorzystuje sztuczną inteligencję, obsługiwaną przez NVIDIA DRIVE, we wszystkich swoich pojazdach. Dzięki takiej technologii podróżujący mają dostęp do usług audio, wideo, nawigacji i łączności na platformie, a niebawem również gier.

Wprowadzenie chmury GeForce NOW jest rozszerzeniem oferty systemów NVIDIA, które od kilku lat instalowane są w pojazdach. Dzięki tej opcji użytkownik ma możliwość przysyłania w czasie rzeczywistym gier PC na ekranach zainstalowanych w pojazdach, bez konieczności zabierania ze sobą laptopa czy urządzeń mobilnych.

Chmura GeForce NOW oparta jest na technologii o wyjątkowo niskich opóźnieniach, co znacznie wzmacnia odczucia osób grających. Co więcej, w serwerach chmury dostępnych jest ponad 1000 gier, w tym pochodzących od Steam, Electronic Arts, Ubisoft, Epic Games Store czy GOG.com. W usłudze dostępne są również najbardziej popularne gry typu free-to-play.

Dostęp do chmury GeForce NOW będzie możliwy na terenie Ameryki Północnej i Europy, a także w innych częściach świata, przy zakupach samochodów od partnerów GeForce NOW Alliance. Usługa ta będzie dostępna we wszystkich pojazdach Hyundai, Kia i Genesis, a także BYD, natomiast Polestar wprowadzi ją do swoich pojazdów elektrycznych.