Elektryczny Harley-Davidson
(fot. Harley-Davidson)

Elektryczny Harley-Davidson wyceniony. Motocykl trafi również do Europy

Dla niektórych elektryczny Harley-Davidson może brzmieć jako profanacja, dla innych to nowy, ekscytujący rozdział w historii jednej z najbardziej kultowych marek motocykli. Niezależnie do której grupy należysz, raczej nie przejdziesz obojętnie obok S2 Del Mar.

Elektryczny motocykl wyceniony

Silniki elektryczne to nie tylko pojazdy wyposażone w cztery lub więcej kół, ale również jednoślady. Elektryfikacja dotyczy nawet motocykli, a więc pojazdów często docenianych za brzmienie silników spalinowych. Owszem, wciąż możemy kupić modele spalinowe, ale coraz częściej słyszy się o tych elektrycznych.

Co więcej, Harley-Davidson, który mocno kojarzy się z większymi silnikami spalinowymi, widzi spory potencjał w elektryfikacji. Producent powołał nawet nową markę LiveWire, pod którą wydawane są już ciche i bezemisyjne jednoślady.

Pierwszy, w pełni elektryczny motocykl pod nową marką został już wydany i nazywa się LiveWire One. Natomiast wkrótce dołączy do niego drugi elektryczny model, czyli S2 Del Mar. Wypada tutaj wspomnieć, że waży on 200 kg, w mieście na jednym ładowaniu przejedzie prawie 180 km, a ładowanie od 20 do 80% potrwa około 75 minut. Natomiast przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę (około 96-97 km/h) zajmuje tylko 3,1 sekundy.

Harley-Davidson ogłosił właśnie, że można już składać wstępne rezerwacje za 100 dolarów, a dostawy w USA mają rozpocząć się w lipcu 2023 roku. Motocykl będzie można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, a jego cena będzie startować od 15499 dolarów, a więc mniej niż trzeba zapłacić za LiveWire One – 22799 dolarów.

LiveWire S2 Del Mar trafi również do Europy

Elektryczny Harley-Davidson pojawi się również na Starym Kontynencie. Producent poinformował, że początkowo dostępnych będzie wyłącznie 100 motocykli w specjalnej wersji S2 Del Mar Launch Edition. Będzie ona charakteryzować się m.in. ekskluzywnym, ręcznie malowanym wykończeniem, a także specjalnym wzorem kół. Oczywiście należy oczekiwać, że później LiveWire S2 Del Mar zadebiutuje w zwykłym wydaniu.

Dowiedzieliśmy się, że zamówienia na wersję Launch Edition rozpoczną się pod koniec kwietnia tego roku, a dostawy zaplanowano na jesień. Motocykl będzie dostępny w czterech krajach w następujących cenach: Francja za 20190 euro, Niemcy za 19990 euro, Holandia za 20390 euro oraz Wielka Brytania za 18990 funtów.