Bramka Smart Home A3-R200 (źródło: EZVIZ)
Bramka Smart Home A3-R200 (źródło: EZVIZ)

EZVIZ odświeża swoją bramkę. Sprzęt zyska dostęp do Matter i Apple HomeKit

Marka EZVIZ, znana przede wszystkim z inteligentnych urządzeń do monitoringu domu, zapowiedziała nową wersję swojej flagowej bramki Smart Home. Model A3-R200 otrzyma dostęp do aplikacji Apple HomeKit oraz będzie współpracował ze standardem Matter.

Inteligentny dom staje się coraz lepszy

Kategoria urządzeń Smart Home intensywnie się rozwija, a producenci wprowadzają coraz to nowsze gadżety. Wszystko po to, aby inteligentny dom stał się jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. Jednym z rozwiązań, które silnie zyskuje na popularności, jest rozpowszechnianie Matter. Standard ten pozwala na tworzenie systemu złożonego z wielu sprzętów, pochodzących od różnych producentów.

Standard Matter (źródło: Ezviz)
(źródło: Ezviz)

Podstawowym urządzeniem, łączącym wszelkie inteligentne sprzęty w dobrze współpracującą całość, są bramki, huby czy centralki. Marka zapowiedziała, że jeszcze zimą br. zaktualizuje swoją bestsellerową bramkę A3-R200. Dzięki odświeżeniu tego gadżetu, użytkownicy zyskają dostęp do standardu Matter oraz zarządzania sprzętami w aplikacji Apple HomeKit.

Bramka Smart Home A3-R200 (źródło: EZVIZ)
Bramka A3-R200 (źródło: EZVIZ)

Odświeżona bramka EZVIZ korzysta z Matter

Bramka A3-R200 to pierwszy ze sprzętów, który może korzystać z zyskującego na popularności protokołu inteligentnego domu. To niewielkie urządzenie może połączyć w jeden współpracujący system aż 64 gadżety przewodowe i 32 bezprzewodowe, choć jak zapowiada producent, liczba ta będzie sukcesywnie powiększana. Na liście obsługiwanych produktów znalazły się czujniki, przyciski, zamki, kamery, termostaty czy też przekaźniki Wi-Fi.

Lista obsługiwanych sprzętów przez bramkę A3-R200 (źródło: EZVIZ)
Lista obsługiwanych sprzętów przez bramkę A3-R200 (źródło: EZVIZ)

Funkcjonalność odświeżonej bramki została zamknięta w minimalistycznej i nowoczesnej obudowie, wykonanej w bieli. Domownicy mogą spersonalizować i wykorzystać 20 różnorodnych efektów dźwiękowych. Powiadomienia zyskały teraz zwiększone natężenie dźwięku, sięgające aż do 85 decybeli. A3-R200 przesyła także bieżące informacje wprost do aplikacji dedykowanej na smartfony, dzięki czemu użytkownik może w czasie rzeczywistym monitorować domowe sprzęty.