Dirigera
Dirigera

Inteligentna bramka Dirigera już w sprzedaży w Ikea!

Inteligentna bramka Dirigera została wprowadzona do katalogu produktów dostępnych do nabycia w sieci sklepów Ikea. Jak wygląda i ile kosztuje?

Sklepów Ikea chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Te szwedzkie markety są w Polsce doskonale rozpoznawalne. Na pewno wpływa na ten fakt bardzo bogaty asortyment, który składa się między innymi z mebli z wbudowanym oczyszczaczem powietrza czy półek z ładowarkami bezprzewodowymi. Jednak to nie jedyny powód.

Firma chętnie inwestuje również w różnego rodzaju innowacje. To Ikea stworzyła aplikację, która dzięki technologii AR pozwoli na odpowiednie zaprojektowanie pokoju. Innym przykładem niechaj będzie testowanie autonomicznego transportu, we współpracy z Kodiak Robotics.

Sieć bardzo popularnych w naszym kraju marketów wprowadziła do swojego asortymentu nowy produkt. Pisaliśmy już o nim, gdy został zapowiedziany – od teraz jednak można go nabyć. Dirigera, czyli inteligentna bramka, została oficjalnie wprowadzona do sprzedaży. Oczywiście mówimy o polskim rynku.

Inteligentna bramka Dirigera

Produkt pozwoli na sterowanie podłączonymi do niego urządzeniami inteligentnego domu. Wszystko dzięki dedykowanej aplikacji IKEA Home smart. Sama instalacja urządzenia też nie jest w żaden sposób skomplikowana, przynajmniej jeśli wierzyć instrukcji.

Urządzenie wymaga połączenia z domową siecią Wi-Fi, a do routera można je podpiąć przy użyciu dołączonego kabla. Co prawda każde ze smart urządzeń zainstalowanych w naszym domostwie najpewniej może działać autonomiczne, jednak – nie oszukujmy się – sterowanie wszystkimi przy wykorzystaniu jednej aplikacji będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

Szczególnie, że Dirigera jest kompatybilna z funkcją asystenta głosowego. Wystarczy w dedykowanej aplikacji zintegrować bramkę z jednym spośród dostępnych systemów. Urządzenie wspiera systemy Amazon Alexa, Google Home oraz Apple Home.

ikea DIRIGERA
Tak wygląda inteligentna bramka Dirigera

Cena i dostępność urządzenia

Jeśli chodzi o dostępność, to – jak wspomniałem na początku – bramkę można już nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym Ikea. Na ten moment dostępna jest jedynie biała wersja kolorystyczna, toteż wszyscy fani ciemniejszych tonów mogą czuć się nieco rozczarowani.

Cena jednak nie daje zbyt wielu powodów do narzekań. Urządzenie zostało wycenione na 279 złotych.