Monitor Evnia Philips
Monitor Evnia Philips, źródło: Philips

Philips prezentuje pierwszy monitor z nowej serii Evnia

Philips kolejny raz próbuje spełnić potrzeby świata gamingu. Philips Evnia, czyli nowa seria monitorów i akcesoriów, to kolejna nowinka powstała w oparciu o zrozumienie wymagań jakości obrazu stawianych przez graczy całego świata.

Charakterystyka pierwszego monitora Evnia

Pierwszy zaprezentowany produkt z serii Evnia to 34-calowy monitor o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, wyposażony w podświetlenie w technologii mini-LED oraz częstotliwość 165 Hz, która uważana jest za najlepszą w zakresie monitorów dla gamingu.

Nowy monitor od MMD wykorzystuje technologię Ambiglow, opracowaną przez firmę Philips, dzięki której możliwy jest bardziej realistyczny odbiór wirtualnego świata gier. Ambiglow pozwala na stworzenie poświaty za monitorem, która automatycznie dostosowuje się do obrazu wyświetlanego na ekranie, a co za tym idzie – obraz jest wizualnie powiększany. Wyświetlacz monitora został podzielony na 1152 strefy wygaszania, a standard HDR wynosi 1400.

Dzięki niskiemu opóźnieniu sygnału wejściowego oraz technologii Adaptive-Sync, pozwalającej na synchronizację wyświetlacza z częstotliwością klatek GPU, obraz jest płynny.

Monitor Evnia Philips, źródło: Philips
(źródło: Philips)

Najnowszy monitor został wyposażony w złącze USB-C oraz przełącznik KVM.

„Philips wierzy, że radość z gry powinna być dostępna dla każdego. Naszym celem w przypadku Evnia jest zapewnienie wszystkim graczom monitorów i akcesoriów, które pozwolą czerpać jak najwięcej przyjemności z każdej rozgrywki. Chodzi tutaj zarówno o wydajność, grafikę, jak i o ogólne wrażenia z użytkowania. Evnia ma sprawić, by gracze mogli pozostać w pełni autentyczni oraz odnaleźli pierwotną radość z grania.”

Xeni Bairaktari, MMD
Monitor Evnia Philips, źródło: Philips
Monitor Philips Evnia 34 cale (źródło: Philips)

Zapowiedzi kolejnych sprzętów z serii Evnia

Nowa oferta Philips ma również objąć kolejne trzy monitory, 42-calowy o płaskim ekranie OLED oraz dwa o zakrzywionym ekranie: 34-calowy QD QLED, a także 27-calowy ekran o typie matrycy VA. W nowej serii mają również pojawić się dwie klawiatury, myszki, zestawy słuchawkowe, jak również podkładka pod mysz.

Zaprezentowany już 34-calowy monitor będzie można kupić już w grudniu za sugerowaną cenę w wysokości 9911 złotych. Pozostałe monitory wejdą do sprzedaży w styczniu w cenach:

  • 9384 złotych – 42-calowy OLED,
  • 8857 złotych – 34-calowy QLED,
  • 2773 złotych – 27-calowy VA.

Akcesoria trafią do sprzedaży w czerwcu 2023 roku.