Wreszcie: Philips stworzył paski Hue Play dla monitorów!

Wreszcie: Philips stworzył paski Hue Play dla monitorów!

Taśmy oświetleniowe Philips Hue do tej pory ograniczały się do większych ekranów, a konkretniej – w głównej mierze telewizorów. Teraz się to zmienia – Philips stworzył krótsze wersje swoich pasków oświetleniowych Hue Play na monitory!

Taśmy oświetleniowe Hue firmy Philips są jednymi z najpopularniejszych produktów w swojej kategorii. Nic w tym dziwnego, gdyż firma nieustannie rozwija tę technologię i w nowszych telewizorach sygnowanych logo marki, oświetlenie Hue jest standardem.

Jak to działa?

Zamysł polega na tym, że oświetlenie (w tym przypadku taśma) automatycznie wykrywa kolory przy krawędziach wyświetlacza i dostosowuje barwy tak, aby użytkownik miał wrażenie, że obraz nie ogranicza się tylko do tego, co jest widoczne na ekranie. Sam mam telewizor z Hue i, jeśli mam być szczery, to robi to niesamowite wrażenie.

Jedynym minusem, jaki jestem w stanie wymyśleć, to to, że w pokoju robi się nieco zbyt jasno, podczas bardziej kolorowych scenerii. Podczas oglądania filmów wygląda to dobrze, podczas przechodzenia gier – jeszcze lepiej. Przynajmniej w moim osobistym odczuciu.

Drugim minusem natomiast był fakt, że Philips swoje taśmy przygotowywał do tej pory głównie z myślą o większych ekranach. Właściciele monitorów i telewizorów mniejszych niż 34 cale musieli obejść się smakiem. Za to ich portfel nie miał im tego za złe, ponieważ ceny tych taśm do najniższych nie należą…

Jednak pieniądze chętnych na Hue dla monitorów nie są już bezpieczne. Producent szykuje się do premiery taśm oświetleniowych, które pasują do monitorów 24”-27” oraz 32”-34”. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które wstrzymywały się z zakupem tego typu akcesorium, przez wzgląd na brak odpowiedniego rozmiaru, to możesz się cieszyć – to ograniczenie zostało zniesione.

Wreszcie: Philips stworzył paski Hue Play dla monitorów!

Ile to kosztuje?

Cóż, jak wspomniałem wcześniej, nie jest to najtańsze akcesorium. Bazując na cenach podanych na stronie brytyjskiego Amazonu, cena za oświetlenie monitora o przekątnej do 27” miałaby wynosić niecałe 715 złotych (w prostym przeliczeniu). Jednakże po doliczeniu podatków, marż i innych płatności, końcowy użytkownik musiałby zapłacić przynajmniej o 100 złotych więcej. Wersja do 34” miałaby kosztować natomiast około 825 złotych, nie licząc dodatkowych kosztów.

Będzie również możliwość kupienia zestawu z centralką. Koszt tej przyjemności to niemal 1045 złotych. Tak, zgadłeś/-aś – to cena bez dodatkowych opłat. Na ten moment jednak zestawy te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta, ale coś czuję, że jest to kwestia czasu – w końcu targi IFA 2022 startują już na dniach.