Inteligentny czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji (źródło: Shelly)
Inteligentny czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji (źródło: Shelly)

Oto czujnik temperatury i wilgotności z dostępem do Matter

Marka Shelly zaprezentowała swoje nowe urządzenia. Wśród produktów pojawi się odświeżony czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji, wyposażony w energooszczędny wyświetlacz e-ink. Sprzęt można zaktualizować, aby zyskać dostęp do standardu inteligentnego domu o nazwie Matter.

Inteligentny czujnik temperatury i wilgotności

Shelly to bułgarski producent inteligentnych urządzeń, takich jak gniazdka, czujniki, przełączniki czy kontrolery, których zadaniem jest zautomatyzowanie systemu Smart Home. Marka wprowadziła na rynek dwa kolejne gadżety, a wśród nich znalazł się czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji oraz przełącznik przekaźnikowy.

Urządzenie Shelly H&T to niewielkich rozmiarów sprzęt do pomiaru parametrów powietrza. Gadżet dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – matowej czerni, mokka oraz kości słoniowej. Został wyposażony w wydajny i energooszczędny wyświetlacz typu e-ink.

Inteligentny czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji (źródło: Shelly)
Inteligentny czujnik temperatury i wilgotności trzeciej generacji (źródło: Shelly)

Czujnik temperatury i wilgotności zyskał pamięć 8 MB oraz dostęp do dwukrotnie szybszego czasu reakcji i wydajności. Dodatkowo, dzięki aktualizacji, użytkownik może skorzystać ze standardu Matter. Shelly H&T do połączenia wykorzystuje Bluetooth oraz Wi-Fi. Sprzęt może stanowić także formę bramki lub wzmacniacza zasięgu sieci. Do jego działania nie jest konieczne instalowanie huba czy koncentratora.

Urządzenia mogą łączyć się poprzez chmurę lub lokalnie, z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji lub też popularnych platform inteligentnego domu, takich jak Google Home, Amazon Alexa czy Samsung SmartThings. Sprzęt można wykorzystać do sterowania grzejnikami czy wentylatorami, które zostały podłączone do sieci za pomocą inteligentnego gniazdka marki Shelly. Cena czujnika temperatury i wilgotności wynosi 29,90 euro, jest też dostarczany do Polski.

Mniejsze przekaźniki dla niewielkich puszek

Marka Shelly zaktualizowała również swoją serię miniaturowych przekaźników, które umieszcza się wewnątrz puszek elektrycznych, dzięki czemu np. wbudowane oświetlenie staje się inteligentne. Sprzęt znajdzie też zastosowanie w sterowaniu bramami garażowymi z napędem czy systemem nawadniającym ogród.

Mini Gen3 osiągają szerokość 35 milimetrów, wysokość 29 milimetrów i grubość równą 16 milimetrom. Urządzenia te łączą się z systemem Smart Home za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth i mogą stać się częścią inteligentnych harmonogramów czy scen. Gadżet dostępny jest w dwóch wersjach: obsługujący 8 A przy 240 VAC i 5 A przy 30 VDC oraz 8 A przy 240 VAC.

Cena pojedynczego inteligentnego przełącznika wynosi 11,90 euro lub 13,50 euro w zależności od wybranego rodzaju urządzenia.