Czujnik otwarcia DECT 350 (źródło: FRITZ!)
Czujnik otwarcia DECT 350 (źródło: FRITZ!)

FRITZ! ma nowe urządzenia dla inteligentnego domu

Targi IFA startują już 1 września, a FRITZ!, producent rozwiązań łączności internetowej i Smart Home’u, wprowadza do oferty kolejne sprzęty. Na pokładzie pojawiają się nowe urządzenia gwarantujące dostęp do Wi-Fi 7, czujnik otwarcia drzwi lub okien oraz kilka nowości związanych z obsługą systemu i aplikacji dedykowanych dla inteligentnego domu.

Bezpieczeństwo domu, czyli czujnik otwarcia

Firma FRITZ! wprowadza kolejną innowację dla Smart Home’u, a jest nią magnetyczny czujnik otwarcia drzwi i okien. DECT 350 został oparty na technologii DECT ULE, który do zalogowania wymaga stacji bazowej ulokowanej w routerze FRITZ!Box. Jego zadaniem jest wykrywanie uchylonego bądź otwartego okna lub drzwi, w zależności od miejsca zainstalowania.

Poza formą bezpieczeństwa sprzęt ten pozwoli domownikom na zaoszczędzenie energii elektrycznej, a zatem i kosztów z nią związanych. Po bezpośrednim połączeniu FRITZ!DECT 350 ze sterownikami grzejnikowymi możliwe jest ustalenie rutyn, które na przykład wyłączą ogrzewanie, gdy wykryją otwarcie okna lub drzwi. Czujnik współpracuje z innymi urządzeniami dla Smart Home’u tej marki oraz jest zintegrowany ze sprzętami opartymi o system Zigbee.

Czujnik otwarcia DECT 350 (źródło: FRITZ!)
Czujnik otwarcia DECT 350 (źródło: FRITZ!)

Rozwiązania FRITZ! w zasięgu Wi-Fi 7

Poza nowym czujnikiem otwarcia okien i drzwi, producent wprowadza także router FRITZ!Box 5690 Pro dedykowany dla łączy światłowodowych (GPON do 2,5 Gbit/s, AON do 1 Gbit/s) oraz DSL. Sprzęt ten oferuje możliwość uruchomienia połączenia Wi-Fi 7, ma dostęp do Zigbee i DECT. Cechuje go mocny procesor i wszechstronność połączeń poprzez gigabitową sieć LAN i USB.

Router Box 5690 Pro (źródło: FRITZ!)
Router Box 5690 Pro (źródło: FRITZ!)

To nowe urządzenie może transmitować na trzech pasmach częstotliwości, zarówno 2,4 GHz i 5 GHz, ale również po raz pierwszy za pomocą 6 GHz. Oznacza to, że sprzęt może zapewnić użytkownikowi przesył z prędkością na poziomie 18,5 GBit/s. Router zapewnia też technologię DECT ULE, która wzmacnia tworzony inteligentny dom.

W portfolio firmy znalazł się również FRITZ!Box 6670 Cable, który także gwarantuje dostęp do Wi-Fi 7 na łączu kablowym. Ten sprzęt z kolei działa na poziomie częstotliwości rzędu 2,4 GHz oraz 5 GHz, a także oferuje wydajną sieć Wi-Fi Mesh. Podobnie jak poprzednik, również i to urządzenie ma dostęp do DECT ULE oraz Zigbee.

Producent wprowadza także adapter wzmacniający sygnał FRITZ!Powerline 1240 AX, który jest doskonałym rozwiązaniem dla domów o nieco trudniejszej budowie czy grubszych ścianach ograniczających dostęp do sieci.

Powerline 1240 AX (źródło: FRITZ!)
Powerline 1240 AX (źródło: FRITZ!)