Google Home Google Nest

Aktualizacja Google Home w końcu ułatwi odtwarzanie na wielu głośnikach

Rok temu, aplikacja Google Home otrzymała pokaźną aktualizację, która znacząco ulepszyła możliwości sterowania mediami na powiązanych urządzeniach Smart Home. Wersja 2.31 wprowadzi ułatwione odtwarzanie na wielu głośnikach naraz, nawet w kilku pokojach. Dodatkowo znów będziemy mieć dostęp do rutyn Asystenta Google bezpośrednio w aplikacji.

Funkcjonalność ponad wygląd

Po włączeniu najnowszej wersji Home, na pierwszy rzut oka rzuci się nam zmieniony sposób sterowania mediami – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Dotychczas, Google Home używało okładki albumu jako tła karty odtwarzania muzyki, natomiast zaktualizowana aplikacja oferuje bardziej minimalistyczny układ elementów, znany już z innych aplikacji firmy z Mountain View.

Kolejną zmianę zobaczymy już przy wyborze mediów. W wersji 2.31 najpierw będziemy mogli wybrać urządzenie, którego chcemy użyć, a następnie aplikację do streamingu muzyki lub podcastów (w starszych wersjach procedura ta była odwrotna).

Oprócz tego, nowa karta mediów pokaże nam dodatkowe informacje, a także pozwoli na łatwą zmianę grających urządzeń i ich poziomu głośności. Od teraz jest to jedno kliknięcie. Pod listą zobaczymy przyciski odpowiadające za zmianę rodzaju mediów i grupowanie inteligentnych głośników.

Powrót w stylu

Do wersji 2.31 wróci również Asystent Google, a konkretniej – jego rutyny. Po kliknięciu skrótu do tej funkcji (na górze ekranu), będziemy mogli ustawiać i odtwarzać rutyny przez Google Home – zarówno w telefonie, jak i na połączonych urządzeniach. Wcześniej było to możliwe tylko przez dedykowaną aplikację Asystenta.

Nowa wersja Google Home przyniesie również kilka pomniejszych funkcji, związanych z priorytetem sieci Wi-Fi, serwisem streamingowym Stadia, a także wideokonferencjami. Być może Google będzie dodawać coraz więcej opcji przez następne dni.

Wersja 2.31 aplikacji Google Home już jest dostępna dla wybranych użytkowników w sklepie Play. Zawsze jednak możemy ominąć go i pobrać aplikację w wersji APK z serwisu APKMirror, klikając tutaj.