Google Meet (źródło: Google)
Google Meet (źródło: Google)

Google Meet pozwoli generować tła rozmów. Opcja trafia w ręce testerów

Firma Google już jakiś czas temu zapowiadała nadchodzące zmiany związane z wdrażaniem sztucznej inteligencji do popularnych narzędzi. Tym razem generowanie obrazów przez AI wkracza do Meet, gdzie wybrani użytkownicy mogą zastosować je na tło.

Rozwój sztucznej inteligencji w narzędziach Google

Sztuczna inteligencja produkcji Google rozwija się. Od kilku dni możemy korzystać już z możliwości chatbota Barda, jednak gigant technologiczny z Mountain View ma zamiar wprowadzać AI do wielu swoich narzędzi. Jednym z nich zostały już Prezentacje, które w części krajów są już w fazie publicznych testów, gdzie możliwe jest generowanie obrazów AI w oparciu o Duet AI.

Teraz natomiast do tej aplikacji dołącza również Google Meet, będące usługą komunikacyjną, pozwalającą na prowadzenie rozmów w formie wideo. Sztuczna inteligencja pozwoli na tworzenie niestandardowego tła za mówcą, podczas prowadzenia konwersacji. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie personalizacji w formie obrazu, która na przykład będzie powiązana z prowadzoną rozmową.

Google Meet pozwoli generować tła rozmów. Opcja trafia w ręce testerów

Generowanie tła rozmowy w Google Meet

Aby wypróbować te opcje, gdy już zostaną powszechnie udostępnione, należy wejść do Google Meet w aplikacji lub przeglądarce i wybrać spotkanie, do którego mamy zamiar się podłączyć. W prawym dolnym rogu podglądu naszej kamery pojawi się przycisk z gwiazdkami. Po jego kliknięciu przechodzimy do prostego kreatora.

Jeśli chcemy zmienić tło klikamy w jego generowanie, przechodzimy wtedy do okna, w którym możemy wpisać tekst, pozwalający sztucznej inteligencji na zrozumienie zamysłu naszego przyszłego obrazu. Poniżej okna możemy także wybrać styl, dodatkowo upiększający nasze przyszłe tło. Wyboru można dokonać spośród Fotograficznego, Science fiction, Fantastycznego, Ilustrowanego, Monochromatycznego oraz w formie Animacji 3D.

Zmiany tła można też dokonać w menu efektów wizualnych.