Google Nest Wi-Fi Router Mesh
Google Nest Wi-Fi Router i Point - Źródło: Google

Google Nest Wifi Pro 6E – znamy prawdopodobne ceny

Nie tak dawno informowaliśmy o nowym routerze Google, który miałby obsługiwać sieć 6E. Wciąż nie doszło do premiery, a już znamy nowe szczegóły z nim związane. Kto chce poznać ceny?

Termin wydarzenia #MadeByGoogle zbliża się nieubłagalnie. Premierę Google Pixel Watch wraz ze smartfonami Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro zaplanowano na 6 października 2022 roku. Niemniej, poza nowymi Pixelami mamy pewność, że Google pokaże nam coś jeszcze. Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę przecieków dotyczących routera Google Nest Wi-Fi Pro, możemy się domyślać, że wspomniane urządzenie doczeka się swojej premiery wraz z nowymi przedstawicielami serii Pixel.

Czym wyróżnia się Google Nest Wi-Fi Pro?

Głównie chodzi o obsługę Wi-Fi w standardzie 6E. Oznacza to, że dzięki wykorzystaniu pasma 6 GHz urządzania podpięte do routera będą miały zauważalnie lepszą jakość sygnału. Rezultaty użycia wyżej wymienionego pasma będą najbardziej odczuwalne w przypadkach, w których do pojedynczej sieci podłączona jest duża liczba urządzeń.

Jest jeszcze jedna zmiana dotycząca urządzenia, względem poprzednika z 2019 roku. Nest Wifi Pro nie dostanie dedykowanego wzmacniacza sygnału („pointa”). To akurat powinno ucieszyć posiadaczy sieci Nest, gdyż implikuje kompatybilność routera z wypuszczonymi dotychczas urządzeniami.

Google co prawda wciąż nie potwierdził dostępności Nest Wi-Fi Pro na rodzimym rynku, choć najprawdopodobniej urządzenie do nas trafi. Jego popularność jednak stoi pod znakiem zapytania, głównie przez wzgląd na konkurencyjność cen routerów od innych producentów.

Google Nest Wifi Pro 6E – znamy prawdopodobne ceny
Na ten moment nie ma możliwości sprowadzenia urządzenia, ani zamówienia przedpremierowego (fot. 9to5Google)

Ile ma kosztować wspomniany router?

Jedna sztuka WiFi Pro 6E została wyceniona na 199,99 dolarów. To podwyżka o 30 dolarów względem modelu z 2019 roku. Co ciekawe, Google zamierza sprzedawać routery zarówno pojedynczo, jak i w pakietach po 2 (299,99 USD) oraz 3 (399,99 USD) sztuki.

Będzie również możliwość zakupienia pakietu, w którym każde z urządzeń będzie innego koloru. Dostępne kolory to biały, jasnobrązowy, jasnoniebieski oraz jasnozielony, więc jeśli komuś bardzo zależy na udekorowaniu różnych pomieszczeń w których powyższe kolory się sprawdzą, to nie musi kupować urządzeń pojedynczo.

Jeśli urządzenia trafią na nasz rynek, to możemy oczekiwać cen na poziomie 1200 złotych za pojedynczą sztukę. Pakiety z kolei mogą oscylować w granicach 1800 złotych za dwa oraz 2300 złotych za trzy urządzenia.