Halloween
fot. Pexels

Halloween z Google ciąg dalszy. Tym razem bardziej tradycyjnie

Już jutro, w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach, obchodzone będzie Halloween. Celebruje ten dzień również firma Google, która przygotowała, specjalnie na tę okazję, wiele ciekawostek.

Strachy w rozszerzonej rzeczywistości

Kilka dni temu opisywaliśmy nowe postaci, możliwe do zwizualizowania przy pomocy mechanizmów rzeczywistości rozszerzonej od Google. Na ekranach kompatybilnych smartfonów, mogą pojawić się symbole Halloween, przeniesione wprost do naszego otoczenia. Na tym jednak nie koniec strasznych niespodzianek.

Nest dołącza do zabawy

Zmiany, związane z Halloween, pojawiły się również w aplikacji do obsługi urządzeń Nest. Najciekawszą z nich, jest możliwość zmiany odgłosu dzwonka do drzwi Nest, na taki, który będzie korespondował z klimatem typowym dla tego dnia.

Standardowy odgłos dzwonka można zastąpić, na przykład, wyciem wilkołaka czy miauczeniem upiornego kota. Dzięki temu, dzieci zbierające cukierki, będą mogły rozpocząć straszenie domowników jeszcze przed drzwiami.

Dzwonek Google Nest

Jeszcze więcej niespodzianek

W krajach, w których obchodzi się Halloween, na głównej stronie wyszukiwarki pojawiło się również stosowne Doodle, będące bramą do gierki utrzymanej w mrocznej, choć wesołej stylistyce.

Google Halloween Doodle

Tegoroczne obchody Halloween, podobnie jak wielu innych wydarzeń i świąt, będą przebiegać zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Stan pandemii powoduje, że większość rozrywek przeżywanych wspólnie z innymi, teraz odbywa się przy pomocy internetu i podłączonych do niego urządzeń. Google, jak wiele innych firm, stara się robić wiele, by choć w niewielkim stopniu uprzyjemnić świętowanie w tych niewesołych okolicznościach.

Co prawda w Polsce nie obchodzimy Halloween, jednak wypada mieć nadzieję, że w krajach, w których to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, tegoroczne obchody będą również radosnym czasem, tak, jak bywało w latach ubiegłych.