Ładowarka GreenWay w Łodzi
(fot. oiot.pl)

GreenWay pochwalił się nowymi miejscami, w których naładujemy auto elektryczne

Dla właścicieli samochodów elektrycznych, którzy często korzystają z ładowarek należących do GreenWay, mamy świetną wiadomość. Operator ogłosił rozszerzenie swojej sieci o nowe stacje.

Stacje zmieniły właściciela

Na wstępie warto wyjaśnić, że możemy mówić o nowych punktach ładowania dostępnych w sieci GreenWay, ale nie są to zupełnie nowe ładowarki, bowiem w tych lokalizacjach stały już wcześniej. Otóż jeden z największych operatorów publicznych ładowarek aut elektrycznych w Polsce przejął punkty od PGE Nowa Energia.

Firma pozyskała łącznie dziesięć ładowarek wraz z ich infrastrukturą przyłączeniową. Funkcjonujące dotychczas pod znakiem innej sieci urządzenia są już sukcesywnie udostępniane dla klientów GreenWay. To, czy są już dostępne, można sprawdzić przykładowo w mobilnej aplikacji na Androidzie i iOS.

Gdzie znajdują się „nowe” ładowarki GreenWay dla aut elektrycznych?

Stacje ładowania zlokalizowane są w:

  • Warszawie (2 ładowarki),
  • Bełchatowie (3 ładowarki),
  • Łodzi (2 ładowarki),
  • Turowie (2 ładowarki),
  • Zgorzelcu (1 ładowarka).

Są to urządzenia wyposażone w punkty ładowania DC o mocy 50kW (złącza CCS/CHAdeMO) oraz AC o mocy 22 kW. GreenWay obejmie urządzenia serwisem technicznym i rozwiązaniami roamingowymi i dostosuje stawki za korzystanie z usług ładowania do swojego cennika.

GreenWay nowe ładowarki
(fot. GreenWay)

Niestety, nie mamy do czynienia z szybkimi ładowarkami, które pozwolą w kilkanaście minut dostarczyć sporo energii do akumulatora w samochodzie. Można je jednak uznać za dobre uzupełnienie sieci, która niestety wciąż wymaga znaczącej rozbudowy.

Nasi klienci otrzymają dostęp do kolejnych stacji ładowania w atrakcyjnych lokalizacjach, a kierowcy już wcześniej korzystający z tych stacji – stawki za ładowanie z naszego cennika, naszą obsługę klienta oraz najwyższą w branży dostępność usług ładowania. W nieco dłuższej perspektywie natomiast, wszyscy kierowcy mogą się spodziewać w tych miejscach ładowarek o wyższych mocach, w stu procentach zasilanych zieloną energią.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Cieszy fakt, że GreenWay radzi sobie w Polsce coraz lepiej. Tym bardziej, że zazwyczaj oferuje on godne polecenia ładowarki, a sama usługa jest lepsza od chociażby Orlen Charge. Szkoda tylko, że jest dość drogo, nawet na tle szybkich ładowarek Tesli.