HBO Max
(źródło: HBO Max)

Kiedy HBO Max zamieni się w samo Max? Oto kolejne wieści

Jedna z popularnych platform streaminowych ponownie zmieni nazwę. Pierwsza większa modyfikacja nastąpiła na początku 2022 roku, gdy serwis HBO GO został przemianowany na HBO Max. Teraz jednak, zgodnie z zapowiedziami, w nazwie pozostanie samo „Max”. Kiedy to nastąpi w Polsce?

Zmiany w popularnym serwisie streamingowym

HBO Max w 2022 roku zastąpił popularną platformę streamingową HBO GO. Zmiana ta wynikała z połączenia spółek WarnerMedia oraz Discovery. W wyniku tej fuzji powstało przedsiębiorstwo Warner Bros. Discovery, które odpowiedzialne jest przede wszystkim za produkcję i dystrybucję filmów oraz programów.

Platforma Max ruszyła już jakiś czas temu, jednak w ograniczonym zakresie. Na ten moment działa przede wszystkim na rynku amerykańskim, a utworzone przedsiębiorstwo ma zamiar rozpowszechnić tę opcję na wiele państw, również na teren Polski.

(źródło: HBO Max)
(źródło: HBO Max)

Kiedy z HBO Max pozostanie sam Max?

Platforma HBO Max ma zostać w Polsce zamieniona w Max już wiosną 2024 roku. Mniej więcej w tym samym czasie premiera ma odbyć się w Hiszpanii, Holandii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Co ciekawe, dla Francji oraz Belgii ten termin szacowany jest dopiero na lato przyszłego roku. Max w najbliższych miesiącach nie ruszy w Niemczech i we Włoszech.

Jak wynika z ogłoszenia Leaha Hoopera, pełniącego rolę dyrektora ds. transmisji strumieniowej Warner Bros. Discovery na terenie Europy, wśród możliwości Maxa ma pojawić się odtwarzanie sportowych wydarzeń europejskich na żywo oraz na żądanie. Opcja ta ma trafić w ręce subskrybentów dzięki prawom Eurosportu. Zatem użytkownicy odmienionego serwisu prawdopodobnie będą mogli śledzić zmagania sportowe w dyscyplinach takich, jak tenis, kolarstwo czy oglądać Igrzyska Olimpijskie, które planowane są na lipiec przyszłego roku.