Huawei patent kontroler VR

Huawei patentuje kontroler do gier VR

Zgłaszane przez wielkie firmy patenty, potrafią dostarczyć nam wielu ciekawych informacji na temat projektowanych przez nich aktualnie produktów. Warto więc co jakiś czas śledzić, co korporacje starają się zapisać w biurach patentowych — tak jak chociażby Huawei, który najwyraźniej ma plany powrotu na rynek wirtualnej rzeczywistości.

Kontroler do gier VR od Huaweia

Jak możemy przeczytać w raporcie serwisu ITHome — Huawei jakiś czas temu otrzymał patent o numerze CN306513655S. Według informacji, których znaleźć możemy na tej stronie, patentowany przez chińską firmę sprzęt to specjalny kontroler VR, pozwalający nam na wchodzenie w interakcje z wirtualnym światem.

Konstrukcyjnie kontroler ten rzekłbym wygląda dość standardowo. Z przodu znaleźć możemy trzy przyciski funkcyjne i jedną gałkę analogową, zaś z boku widoczny jest dodatkowy element, który również najprawdopodobniej jest przyciskiem. Z tyłu — jak można się spodziewać — umieszczony jest „spust” i jeszcze jeden dodatkowy przycisk. Zaś z trzymanego przez nas „trzonu” wychodzi specjalny okrąg, który najpewniej będzie pomagał śledzić położenie kontrolera w przestrzeni.

Moim zdaniem całość wygląda naprawdę nieźle, choć oczywiście sam zgłoszony patent wcale nie musi oznaczać, że produkt ten trafi w ogóle kiedykolwiek na półki sklepowe. A jeśli nawet by trafił, to i tak może się on znacząco różnić od tego, co widzimy teraz na powyższych szkicach patentowych.

Czy patent ten oznacza, że Huawei chcę na poważnie wejść w VR? Nie wydaje mi się, ponieważ poprzednie próby podboju rynku wirtualnej rzeczywistości przez tego chińskiego giganta były raczej umiarkowanie udane. Dodatkowo obecna konkurencja w postaci Oculusa, PlayStation VR czy HTC Vive jest jeszcze bardziej bezlitosna niż wcześniej — niemniej jednak i tak trzymam za Huaweia kciuki, ponieważ im większy wybór na rynku VR, tym lepiej dla jego użytkowników, których z roku na rok przybywa.