Inteligentne oświetlenie (źródło: IKEA)
Inteligentne oświetlenie (źródło: IKEA)

IKEA wprowadziła nowe panele świetlne LED. Staną się częścią inteligentnego domu

Skandynawska sieć meblowa rozszerza portfolio inteligentnych produktów oświetleniowych o dwa nowe panele LED-owe. Urządzenie JETSTRÖM w wersji prostokątnej trafiło już do sklepów w Polsce.

IKEA z inteligentnymi produktami

Marka IKEA znana jest z różnorodnych rozwiązań dla domu, w tym mebli, oświetlenia, tekstyliów czy inteligentnych urządzeń, które sprawią, że dom staje się niezwykle wygodny i funkcjonalny. Przedsiębiorstwo, idąc z duchem czasu, angażuje się w dziedzinę Smart Home. W gamie produktów znajdziemy m.in. czujniki, głośniki, oczyszczacze czy lampy oraz bramkę, która wesprze w połączeniu wszystkich urządzeń w jeden współgrający system.

IKEA do swojej oferty wprowadziła kolejne, inteligentne nowości, a są nimi panele ścienne LED o nazwie JETSTRÖM. Do portfolio trafiły dwa urządzenia – jedno z nich przeznaczone jest do montażu na suficie, drugie zaś sprawdzi się na ścianie.

Możliwości nowych paneli LED-owych

Wersja prostokątnego, sufitowego panelu oświetleniowego typu LED osiąga rozmiar 100 centymetrów na 40 centymetrów, natomiast jego grubość wynosi 5,5 centymetra. Panel emitujący do 5100 lumenów sprawdzi się w domu, zarówno jako światło do pracy i nauki, jak i rozrywki czy odpoczynku. Wszystko dlatego, że JETSTRÖM można wygodnie dostosować – ściemniać oraz zmieniać temperaturę barwową światła z ciepłej na zimną. Żywotność panelu sięga do 25 tysięcy godzin.

Urządzenie łączy się z dedykowaną aplikacją IKEA Home smart za pośrednictwem bramki DIRIGERA oraz TRÅDFRI. Sprzętem można więc sterować z poziomu urządzenia mobilnego lub za pomocą dokupionego pilota zdalnego sterowania STYRBAR. Po podłączeniu panelu do systemu oraz zintegrowaniu aplikacji z popularnymi platformami Smart Home możliwe jest sterowanie światłem za pomocą Google Home, Amazon Alexa lub Apple Home. JETSTRÖM w wersji prostokątnej dostępny jest za 349 złotych – można go zamówić zarówno w sklepie internetowym, jak i zakupić stacjonarnie.

Drugie smart urządzenie, które trafiło do nowości marki IKEA, to LED-owy panel o kształcie kwadratu o boku długości 30 centymetrów. Sprzęt pozwala na ściemnianie, zmienianie barwy i dostosowywanie oświetlenia do aktualnych potrzeb domowników. Model ten, podobnie jak wersja prostokątna, współpracuje z platformami inteligentnego domu. Panel został wyceniony na 199 złotych, jednak póki co nie jest możliwe jego zamówienie.