Hol rowerowy (Źródło:2riders)
Hol rowerowy (Źródło:2riders)

Żadna wycieczka rowerowa z dziećmi niestraszna – oto innowacyjny hol rowerowy polskiej konstrukcji

Polak potrafi – nowo powstała spółka akcyjna 2Riders planuje wypuścić na rynek innowacyjny hol rowerowy. Urządzenie przeznaczone jest dla rodziców z dziećmi, którzy nie chcą rezygnować z długodystansowych wycieczek.

Hol rowerowy – tego jeszcze nie było

Inżynierowie nie ustają w wysiłkach, by ułatwiać życie fanom dwóch kółek – do kupienia są już inteligentne kaski oraz plecaki dla rowerzystów, z wbudowanymi kierunkowskazami i wieloma innymi usprawnieniami. Dziś jednak o polskim startupie, który postanowił ułatwić życie rodzicom chcącym zabierać swoje pociechy na dłuższe przejażdżki.

2Riders powstał w głowie inżyniera Michała Olszewskiego, pasjonata jazdy na rowerze, który chciał przekazać miłość do pojazdu swojemu synowi. Cierpiał, że ze swoim 6-latkiem może odjechać na co najwyżej kilka kilometrów. I choć w sklepach dostępne są sztywne drążki holownicze – nie są one wystarczająco bezpieczne i niezawodne. Po latach testów, tworzenia i testowania nowych rozwiązań oraz kolejnych sprintach z inżynierami powstał prototyp – bezpieczny, elastyczny hol rowerowy.

Hol rowerowy oparty jest o prostą zasadę działania – kulka i linka przenoszą siłę zapewniającą napęd holowanemu rowerzyście (dziecku). W chwili, gdy siła ta przekracza graniczną wartość, mechanizm ulega rozłączeniu. Wszystko za sprawą unikatowej konstrukcji rygla, który zapewnia automatyczne rozłączenie holu przy hamowaniu, wyprzedzaniu oraz w sytuacjach awaryjnych. Graniczna siła wypięcia jest regulowana w sposób analogiczny do regulacji wiązań narciarskich. Zwijarka utrzymuje napięcie linki przez cały czas jazdy, bez względu na dystans pomiędzy rowerami.

Hol rowerowy w akcji

Pomysł, który docenili inwestorzy

Hol rowerowy to przykład relatywnie prostego, ale i potrzebnego produktu, usprawniającego codzienne życie rodzin z dziećmi. Innowacyjność rozwiązania została potwierdzona patentami zarejestrowanymi w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Potencjał produktu dostrzegli również inwestorzy, których szerokie grono przyciągła wcześniejsza zbiórka crowdfundingowa.

2Riders aktualnie pracuje nad finalną wersją produktu. Firma chce pozyskać dodatkowe 400 tys. złotych na prace optymalizacyjne dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa i obniżenia kosztu finalnego produktu. Inwestycji w akcje spółki można dokonać na platformie Forc.ee.

Hol rowerowy w podstawowej wersji przeznaczony będzie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Urządzenie ma szansę trafić do sprzedaży już wiosną przyszłego roku. Holownik 2Riders docelowo kosztować ma ok. 300 złotych.