Apple Watch współpracujący z nakładką na materac, źródło: Pepaminto
Apple Watch współpracujący z nakładką na materac, źródło: Pepaminto

Inteligentna nakładka na materac – właściciele Apple Watcha będą mogli spać spokojniej

Pepaminto Topper, czyli nakładka na materac, dostosowuje swoją temperaturę do potrzeb użytkownika. Świetne rozwiązanie, choć niestety tylko dla właścicieli Apple Watcha.

Podłoże, które dostosuje temperaturę

Komfort cieplny to jeden ze stanów organizmu, który ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu. Pepaminto Topper, czyli inteligentna nakładka na materac, jest urządzeniem, które poprawi jakość snu i dostosuje się pod względem temperatury do każdego użytkownika.

Różnice w odbiorze ciepła i zmienność temperatury odczuwanej przez ludzki organizm w nocy są ogromne, dlatego też powstała idea stworzenia nakładki na materac, która w zależności od potrzeb będzie grzała lub chłodziła.

Nakładka na materac, źródło: Pepaminto
Nakładka, źródło: Pepaminto

Nakładka nie wymaga zakupu nowego materaca, jest wykonana z wygodnego materiału i grafitowych pasków, dzięki którym możliwe jest kontrolowanie zjawiska rozpraszania ciepła, a jego zasilanie odbywa się przez standardową ładowarkę z portem USB-C.

Użytkownik w Apple Watch może ręcznie dostosowywać temperaturę, a inteligentna nakładka jest w stanie rozpoznawać, gdy człowiek zaśnie. Jest to możliwe dzięki czujnikom temperatury oraz tętna użytkownika.

Pepaminto – nakładka na materac dedykowana dla użytkowników Apple Watcha

Proces synchronizacji zegarka Apple Watch z inteligentną nakładką Pepaminto trwa kilka sekund, a sama konfiguracja jest prosta i intuicyjna. Choć materac ma czujniki, które przez inteligentny system rozpoznają czy człowiek znajduje się w komforcie termicznym, wygląda na to, że producent nie da możliwości jego użycia bez Apple Watcha. Jak twierdzi Variowell Development – „zegarek zapewnia idealną bazę danych dla naszej nakładki”.

Urządzenie trafi do sprzedaży latem 2023 roku i będzie stopniowo wprowadzane na światowy rynek. Na ten moment możliwe jest jedynie testowanie produktu przeznaczone dla mieszkańców Wielkiej Brytanii lub Szwajcarii i oczywiście dla użytkowników zegarka Apple Watch.