Waga Body Comp (czarna)
Źródło: withings.com

Withings Body Comp sprawdzi wiek Twoich tętnic. I inne parametry zdrowotne

Wagi inteligentne nie są już żadną nowością. Zaskakuje natomiast to, jak bardzo rozwinęły się przez ostatnie lata. Co oferuje najnowsza waga marki Withings, model Body Comp, zaprezentowany na targach IFA 2022 w Berlinie? Sprawdźmy!

Osobom, które interesują się wykorzystaniem technologii w ramach wspomagania i mierzenia zdrowia, prawdopodobnie firmy Withings przedstawiać nie trzeba. Dla tych jednak, którzy z jakiegoś powodu nie mieli z nią styczności, pozwolę sobie zrobić krótki zarys tego, czym się ona zajmuje.

Withings to założona w 2008 roku firma, która skupia się na tworzeniu produktów, które monitorują stan zdrowia użytkownika. Wśród jej produktów znaleźć możemy takie urządzenia, jak zegarki, opaski monitorujące aktywność, ciśnieniomierze, termometry czy wagi. Niniejszy artykuł jest poświęcony tym ostatnim, a w zasadzie najnowszej, czyli Whithings Body Comp.

Waga, która powie Ci wszystko

Mathieu Leombe (CEO Withings) stwierdził, że kluczowymi kwestiami, jeśli chodzi o wykreowanie zdrowych nawyków, są: sen, odżywianie, aktywność oraz radzenie sobie ze stresem. Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc poprawkę na różnego rodzaju badania (chociażby te z 2006 roku, przeprowadzone przez Helen Pearson).

Body Comp (w kolorze czarnym lub białym) ma być sprzedawana wraz z rocznym abonamentem Health+. Taki zestaw, wedle słów Leombe, ma zapewnić odpowiednią motywację do redukcji wagi czy aktywności, mających na celu polepszenie stanu swojego zdrowia.

Waga Withings ma być pierwszą, która zważy nie tylko ciało, ale także trzewną tkankę tłuszczową (nagromadzona wewnątrz jamy brzusznej, wokół najważniejszych narządów), wiek ryzyka sercowo-naczyniowego (czyli w zasadzie zmierzy stan tętnic w naszym organizmie) oraz stan układu nerwowego. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę pokaźna ilość informacji…

Co to za abonament?

Powyżej wspomniałem o abonamencie Health+, który odblokuje dodatkowe funkcje w aplikacji Health Mate. Wedle producenta ma ona zapewnić wsparcie, motywować do dalszego wysiłku oraz najogólniej rzecz ujmując sprawić, by stan zdrowia użytkownika był w pełni od niego zależny. Mają to zapewnić szczegółowe dane, które zgromadzi waga oraz porównania wyników między pomiarami.

Ponadto subskrybentom zostanie przygotowana lista aktywności, przepisów, a nawet ćwiczeń, które mają za zadanie wspomóc ich w osiągnięciu wymarzonych celów. Nieważne, czy będzie to zwiększenie aktywności, polepszenie jakości snu, lepsze odżywianie czy też panowanie nad stresem – Weethings wie, co powinnaś/powinieneś zrobić!

Zdrowie jest w cenie…

Wagę Body Comp można będzie nabyć od 4-go października. Dostępna będzie jednak tylko w opcji z rocznym abonamentem Health+, producent nie planuje wypuszczenia wagi bez niego. Zestaw został wyceniony na niemal 210 dolarów. Bez podatków oraz marży, wychodzi prawie 1000 złotych…