Xiaomi Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)
Xiaomi Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)

Xiaomi wprowadza do oferty robota kuchennego!

Xiaomi w swojej ofercie ma szeroką gamę produktów do codziennego, domowego użytku. Tym razem firma wprowadza na rynek swojego pierwszego robota kuchennego, który z czasem może okazać się sporą konkurencją dla najpopularniejszego urządzenia tego typu spod marki Vorwerk – producenta legendarnego Thermomixa.

Oto Xiaomi Mijia Cooking Robot

Xiaomi Mijia Cooking Robot, bo o nim mowa, pojawił się w przedsprzedaży w Chinach i jest to pierwszy robot kuchenny spod skrzydeł firmy, który ujrzał światło dzienne. Mimo swojego minimalistycznego wyglądu, okazuje się być bardzo zaawansowanym i wszechstronnym urządzeniem.

Robot o łącznej mocy 1700 W jest w stanie wykonać 35 rożnych funkcji, niezależnie od tego czy chodzi o mielenie, wyciskanie, ugniatanie, gotowanie na parze lub w niskich temperaturach czy po prostu ważenie. Przy swojej wadze wynoszącej około 10 kg i wymiarach 413 x 316 x 344 mm silnik potrafi osiągnąć aż 120000 obrotów na minutę.

Robotowi nie brakuje akcesoriów – do dyspozycji są 3 talerze oraz jeden 15-litrowy garnek. Daje to możliwość gotowania trzech różnych potraw w tym samym czasie. Technologia nagrzewania indukcyjnego 3D ma zapewniać ustabilizowane nagrzewanie do 180°C. 

Kolorowy ekran i setki inteligentnych przepisów 

Robot kuchenny Xiaomi Mijia Cooking Robot ma wbudowany 8-calowy, kolorowy ekran dotykowy. Wyświetlacz przy współpracy z CookingIoT jest w stanie przekazywać użytkownikowi informacje o zachodzącym procesie gotowania. Ekran jest w stanie wyświetlić ponad 200 różnych przepisów, a wszystko to w postaci filmów, aby lepiej wyjaśnić proces przygotowania konkretnego dania.   

Na ten moment Xiaomi Mijia Cooking Robot debiutuje w Chinach w sprzedsprzedaży w cenie wynoszącej 5999 juanów, co daje w prostym przeliczeniu około 869 dolarów. Jego standardowa cena to z kolei 6999 juanów (~1010 dolarów).

Pozostaje nam czekać i liczyć na to, że produkt zostanie wprowadzony również na rynek globalny.

xiaomi mijia cooking robot 2 (źródło: xiaomi)
xiaomi mijia cooking robot (źródło: xiaomi)