X TV: aplikacja Elona Muska na inteligentne telewizory (źródło: XNews)
X TV: aplikacja Elona Muska na inteligentne telewizory (źródło: XNews)

Inteligentne telewizory mają zyskać nową aplikację. Elon Musk tworzy X TV

Musk pochwalił się kolejnym pomysłem na rozpowszechnienie swojej platformy X. Tym razem jej funkcjonalność ma sięgnąć aż po inteligentne telewizory. Nowa aplikacja miałaby stać się „ulubionym towarzyszem” Smart TV i zapewnić „wciągającą rozrywkę”. Co wiadomo o kolejnej idei miliardera?

Nowe pomysły twórcy Cybertrucka

Elon Musk to znany na całym świecie przedsiębiorca, miliarder i pomysłodawca wielu ciekawych projektów. Zasłynął jako współtwórca samochodów marki Tesla, PayPala, SpaceX, firmy Neuralink, tworzącej implanty mózgowe, a także człowiek, który wykupił serwis Twitter (teraz X).

Okazuje się, że to nadal nie koniec idei wdrażanych przez Muska. Na łamach serwisu X pojawił się nowy post, będący krótką zapowiedzią nowej aplikacji. Dyrektor generalna firmy X Corp. – Linda Yaccarino – ujawniła kilka informacji na temat nadchodzącej technologii X TV, która (gdy już powstanie) trafi na inteligentne telewizory.

X na telewizorach

Tworzona aplikacja na Smart TV ma pojawić się „wkrótce” – data premiery nie została ujawniona, nawet w przybliżeniu. Jeśli jednak ujrzy światło dzienne, użytkownicy zyskają dzięki niej wciągające treści, które dostępne będą w czasie rzeczywistym. Jak twierdzi dyrektor generalna: „będzie to Twój ulubiony towarzysz, zapewniający wysokiej jakości wciągającą rozrywkę na większym ekranie”.

Yaccarino wspomina też o tym, że X TV nadal znajduje się w fazie tworzenia, jednak najwidoczniej to nie przeszkadza w zapowiedzi nowości. Aplikacja ma pozwolić użytkownikom na „bycie na bieżąco” – zostanie wyposażona w algorytmy, które dostosują odpowiednie treści w oparciu o aktualną popularność. Sztuczna inteligencja w X TV ma pomóc w segregacji tematów interesujących konkretnego widza.

Zapowiadana aplikacja ma także łatwo synchronizować się z urządzeniem mobilnym. Oznacza to, że będzie możliwe dalsze oglądanie wideo na dużym ekranie, gdy rozpoczęliśmy już to robić na smartfonie, a ulubione treści będzie można wygodnie przesyłać na inteligentne telewizory. Aplikacja ma być dostosowana do wielu Smart TV i pozwolić na szybkie wyszukiwanie interesujących filmów.

X TV: aplikacja Elona Muska na inteligentne telewizory (źródło: XNews)
X TV: aplikacja Elona Muska na inteligentne telewizory (źródło: XNews)

Jak wiemy, wiele pomysłów Elona Muska, którymi pochwalił się w Internecie, nigdy nie zostało zrealizowanych, a jeśli już powstały, to często nie były doskonałe. Przykładem może być chatbot Grok, pozostawiający wiele do życzenia, kiepska wyszukiwarka ofert pracy, a także uczynienie z X platformy płatniczej. Pozostaje więc czekać nam na „nadchodzącą” na inteligentne telewizory aplikację.