Inteligentny pierścień (źródło: Kuura)
Inteligentny pierścień (źródło: Kuura)

Nowy inteligentny pierścień o śmiesznej nazwie trafił na Kickstartera

W serwisie crowdfundingowym Kickstarter pojawił się nowy inteligentny pierścień, opracowany przez start-up Kuura. Urządzenie ma pozwolić na monitorowanie tętna, zdrowia, analizowanie snu czy wspomagać codzienne aktywności fizyczne.

Czy inteligentny pierścień może stać się popularny?

Inteligentne pierścienie to kolejny wynalazek, który może stać się popularnym urządzeniem ubieralnym – oczywiście zaraz obok zegarków czy opasek, monitorujących codzienne funkcjonowanie użytkownika. Na razie jednak rynek jest dość mocno ograniczony, a najwięksi giganci technologiczni nadal dopracowują swoje wynalazki.

Jedną z popularnych propozycji jest Oura Ring oraz Amazfit Helio, choć w serwisach crowdfundingowych pojawia się coraz to więcej nowych start-upów. Do serwisu Kickstarter trafił nowy inteligentny pierścień, tym razem stworzony przez firmę Kuura. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie zdrowia użytkownika, a faza finansowania pozwala zdobyć go za 99 dolarów (około 400 złotych), czyli za sporo mniej niż Oura Ring, za który trzeba zapłacić około tysiąca złotych w najniższej dostępnej wersji.

Funkcjonalność sprzętu Kuura

Kuura Ring pozwala na śledzenie tętna, poziomu stresu czy analizę snu użytkownika. Urządzenie od zewnątrz zostało wykonane ze stopu tytanu, a wszelkie czujniki zostały zamknięte w szczelnej obudowie z żywicy epoksydowej, zapewniając klasę IP68. Oznacza to, że można bez większego problemu zanurzać się z nim w wodzie. Zainstalowany w gadżecie akumulator daje możliwość pracy przez około 3 dni, co jest dość podobne do czasu pracy popularnego Oura Ring.

Inteligentny pierścień (źródło: Kuura)
Funkcjonalność nowego gadżetu (źródło: Kuura)

Inteligentny pierścień proponowany przez start-up Kuura ma łączyć się z aplikacją na smartfony, gdzie wygodnie można zweryfikować codzienne spacery czy sportowe zmagania oraz sen. Gadżet ma sprawdzać nie tylko tętno, ale i tempo regeneracji oraz temperaturę. Wszystkie te parametry mają wspomóc w planowaniu celi fitness i tworzeniu harmonogramu snu, który ułatwi zaplanowanie dnia.

Dostępne kolory (źródło: Kuura)
Dostępne kolory (źródło: Kuura)

Inteligentny pierścień Kuura waży około trzech gramów i ma być produkowany w rozmiarach 6 do 13 (USA) oraz trzech kolorach do wyboru – złotym, czarnym i srebrnym. Przewidywana dostawa szacowana jest na lipiec 2024 roku, choć trzeba pamiętać o tym, że finansowanie crowdfundingowe jest związane z ryzykiem. Zdarza się, iż tego typu przedsięwzięcia bywają mocno opóźnione, a nawet nie dochodzą do skutku.