Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)
Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)

Do tego inteligentnego pierścienia będziesz… szeptać

Marka Vtouch rozpoczęła finansowanie niezwykłego gadżetu. Inteligentny pierścień o nazwie WIPZR to urządzenie, które pozwala na przekazywanie poleceń do Siri lub bota ChatGPT za pomocą szeptu.

Niewielkie gadżety zyskują na popularności

Inteligentny pierścień to kolejny produkt ubieralny, który intensywnie rozwija się w technologicznym świecie. Choć jego dostępność jest póki co dość mocno ograniczona, giganci próbują wyprzedzać się w coraz to nowszych funkcjach. Jednymi z wiodących urządzeń są Oura Ring, Ultrahuman Ring Air czy też Amazfit Helio, a swój model teasuje także Samsung. Prace nad smart ringiem prawdopodobnie prowadzi również Apple.

Urządzenie marki Oura jest niezwykle zaawansowane. Użytkownicy mają dostęp do monitorowania swoich codziennych aktywności oraz samopoczucia, nieco przypominając możliwości popularnych już smart zegarków czy opasek. Poza tym sprzęt może też śledzić stres, pomagać w regenerowaniu się, wspomagać kobiety podczas cyklu, ciąży i po porodzie, jak również sprawdzać wpływ poziomu glukozy na jakość snu.

Teraz jednak do technologicznego świata nadchodzi nowe urządzenie. W serwisie Kickstarter pojawił się WIZPR RING marki Vtouch, czyli inteligentny pierścień, który pomoże w codziennym sterowaniu Smart Home za pomocą asystenta Siri, a także umożliwi głosowe prowadzenie rozmów z botem sztucznej inteligencji.

Inteligentny pierścień obsłużysz szeptem

Smart ring wysłuchuje poleceń użytkownika, nawet jeśli ten wyrazi je za pomocą szeptania. To świetna alternatywa dla codziennego krzyczenia na asystentów do telefonów, głośników czy słuchawek. Nowy gadżet został wyposażony w pojedynczy przycisk, dzięki któremu możliwe jest dokonanie wyboru usługi, z jakiej aktualnie chce się skorzystać. Pozwala on również na wprowadzenie szybkich poprawek, sprawdzenie pogody czy wydarzeń zapisanych w kalendarzu.

Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)
Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)

Inteligentny pierścień marki Vtouch o masie 4 gramów wykonano z tytanu, a jego akumulator pozwala na 14-godzinne prowadzenie rozmów z asystentami czy też botem OpenAI znanym pod nazwą ChatGPT. Dzięki etui możliwe jest zyskanie dodatkowych 70 godzin działania. Producent wyposażył sprzęt w dostęp do standardu Matter i zadbał o to, aby użytkownik swobodnie mógł umyć ręce, zapewniając wodoodporność IPX4.

WIZPR produkowany jest w ośmiu rozmiarach od 6 do 12 i na ten moment można zamówić go poprzez serwis crowdfundingowy. Finansowanie ma zakończyć się w maju, natomiast w lipcu planowana jest wysyłka gotowego produktu.

Aby zakupić produkt należy wnieść opłatę w wysokości 139 dolarów (około 550 złotych). Sugerowana cena po zakończeniu tego procesu ma wynosić 199 dolarów (około 800 złotych).

Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)
Inteligentny pierścień WIZPR (źródło: Vtouch)