Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)
Inteligentny pierścień (źródło: Oura)

Premiera Samsung Galaxy Ring już w przyszłym roku? Są ku temu przesłanki

Ostatnia aktualizacja aplikacji Galaxy Wearable przynosi trochę nowości na temat nadchodzącego inteligentnego pierścienia produkcji firmy Samsung. Informacje uchylają rąbka tajemnicy o prawdopodobnej dacie premiery oraz oficjalnej nazwie tego niewielkiego sprzętu.

Niewielki sprzęt, który monitoruje stan zdrowia

Inteligentne pierścienie są urządzeniami, które mają dostęp do licznych technologii, dzięki którym pozwalają na mierzenie różnego rodzaju parametrów życiowych jego użytkownika. Wśród nich można wspomnieć na przykład o długości i efektywności snu, tętnie, a nawet pracy serca czy temperaturze ciała.

Jednym z najbardziej popularnych pierścieni dostępnych na rynku jest Oura Ring, która powoli musi przygotowywać się na nadchodzącą konkurencję. Jak wynika z przesłanek, nad tego typu sprzętami prace rozpoczęli już prawdziwi giganci technologiczni, tacy jak Apple. Samsung także pochylił się już nad tą tematyką i wiele wskazuje na to, że jego inteligentny pierścień jest już blisko.

Nowe wieści na temat inteligentnego pierścienia pojawiły się wraz z aktualizacją aplikacji, która chcący lub nie zdradza datę premiery urządzenia, mającą odbyć się w 2024 roku. Co więcej, potwierdza również jego nazwę Galaxy Ring, która swoją drogą została już zarejestrowanym znakiem towarowym.

Śledzenie stanu zdrowia (źródło: Oura)
Śledzenie stanu zdrowia (źródło: Oura)

Samsung Galaxy Smart Ring ujęty w aktualizacji aplikacji

Wśród szczegółów można odnaleźć jeszcze informacje na temat schematu wprowadzania nowego produktu, który będzie zbliżony do innych urządzeń, takich jak na przykład Galaxy Watch. Sprzęt prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za monitorowanie stanu zdrowia, a jego łączność z aplikacją będzie działała w oparciu o Bluetooth. Zadania mają być podobne do tych, wykonywanych przez np. Oura Ring.

Jak twierdzi portal 9to5google, uzyskane w ramach aktualizacji informacje mogą nie być w pełni właściwe, gdyż pochodzą z plików APK Insight aplikacji, która została przesłana do Sklepu Play. Oznacza to, że wszelkie dane pochodzą z wierszy kodu dotyczącego funkcjonalności danego sprzętu, choć przewidywania tego serwisu już wielokrotnie się sprawdziły.