Tworzenie przytulnej atmosfery nie jest trudne, jednak coraz chłodniejsze jesienne dni rządzą się swoimi prawami. Sięgamy więc po wszelkiego rodzaju podgrzewacze zapachowe czy olejki eteryczne. Na rynek wchodzi jednak alternatywa. Jest nim inteligentny podgrzewacz zapachowy, który z czasem może zyskać dostęp do standardu Matter i Thread.
Zapachowy wosk alternatywą dla olejków eterycznych
Przed nami jesienne, chłodne dni, w których poszukujemy metod nie tylko na niewielkie podgrzanie pomieszczeń, ale również dodanie do powietrza w naszych wnętrzach nastrojowego zapachu. Olejki eteryczne, dodawane do nawilżaczy lub dyfuzorów zapachowych, nie zawsze dobrze się sprawdzą, a na rynku pojawia się właśnie inteligenta alternatywa.
Jest nią inteligentny podgrzewacz zapachowy do wosku. Urządzenie o nazwie Relm przyjęło dość kompaktową, walcowatą konstrukcję i nie jest duże – jego rozmiary sięgają 14 centymetrów wysokości oraz 10 centymetrów średnicy. Sprzęt zapoczątkował w jednym z serwisów crowdfundingowych, gdzie przekroczył oczekiwania producenta.
Inteligentny podgrzewacz może być używany zarówno z trwałym woskiem oferowanym przez markę, jak i z ogólnodostępnymi propozycjami zapachowymi. Co istotne, urządzenie można w łatwy sposób wyczyścić z zalegających na jego powierzchni resztek wosku. Relm dostarcza nie tylko zapach, ale gwarantuje również przytulne światło.
Podgrzewacz zapachowy częścią inteligentnego domu
Dostarczanie przyjemnego zapachu oraz nastrojowego oświetlenia to nie wszystko, co oferuje inteligentny podgrzewacz zapachowy. Relm może stać się częścią tworzonego przez domowników systemu Smart Home.
Urządzenie łączy się z dedykowaną aplikacją, w obrębie której użytkownicy mogą w prosty i intuicyjny sposób dostosować rodzaj oświetlenia, a także intensywność emitowanych zapachów wosku. Użytkownik może ustalić poszczególne parametry, uzależnić uruchamianie od zadanego czasu, a nawet tworzyć personalizowane cykle aromaterapii.
Jak wynika z dostępnych informacji, inteligentny podgrzewacz zapachowy może z czasem zyskać także możliwość połączenia się poprzez standard Matter i Thread z istniejącymi już systemami inteligentnego domu. Poza uruchamianiem czy wyłączaniem sprzętu, funkcja mogłaby otworzyć przed użytkownikiem dostęp do opcji oferowanych przez wiodące aplikacje gigantów w dziedzinie Smart Home, w tym scen, rutyn i automatyzacji.
Obecna cena urządzenia Relm wynosi 75 dolarów, a więc po prostym przeliczeniu około 330 złotych. Wysyłka sprzętu Relm planowana jest na kwiecień 2024 roku.