Roomba Combo Essential (źródło: iRobot)
Roomba Combo Essential (źródło: iRobot)

Nowa Roomba trafia do sklepów i jest dostępna w eleganckiej bieli

Marka iRobot wprowadziła na polski rynek nowego robota odkurzającego. Roomba Combo Essential dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – głębokiej czerni i eleganckiej bieli. Co potrafi najnowszy odkurzacz automatyczny?

Odkurzacz Roomba w niewielkiej cenie

Marka iRobot znana jest przede wszystkim z automatycznych robotów sprzątających i mopujących. Dotychczas czerń była wiodącym kolorem dla tego producenta, choć zdarzały się już kolorowe wersje, jednak najnowsza maszyna dostępna jest także w kolorze białym. Roomba Combo Essential to urządzenie, które może w jednym czasie pochłaniać okruszki i kurz oraz mopować podłogi twarde. Wielofunkcyjne sprzątanie odbywa się w formie liniowej, zapobiegając nieestetycznym smugom.

Sprzęt został wyposażony w gumową szczotkę główną z włosiem o kształcie litery V, odpowiedzialną za zbieranie zanieczyszczeń z podłogi. Robot otrzymał także szczotkę boczną, która oczyszcza z kurzu narożniki i krawędzie wzdłuż mebli, listew przypodłogowych czy ścian. Nowa Roomba w zestawie zawiera również nakładkę mopującą, która przez cały czas mycia podłóg jest nawilżana.

Roomba Combo Essential (źródło: iRobot)
Roomba Combo Essential (źródło: iRobot)

Inteligentna nawigacja i sterowanie robotem

Urządzenie porusza się w oparciu o inteligentną nawigację oraz czujniki, a sterowanie odbywa się za pomocą przycisku na robocie lub też z poziomu aplikacji, nawet jeśli znajdujemy się poza domem. Właściciel może wybierać spośród trzech różnych trybów odkurzania oraz trzech trybów mopowania. Użytkownik może korzystać również z harmonogramów sprzątania i ustalać automatyczną pracę, aby wracać do czystego domu. Maszyna samodzielnie poznaje nawyki mieszkańców i generuje sugestie. Robotem można także zarządzać głosowo za pomocą Asystenta Google, Siri lub Amazon Alexa.

Roomba Combo Essential otrzymała estetyczną, smukłą formę i niski profil – jego wysokość wynosi 8 centymetrów, dzięki czemu może dostać się w trudno dostępne miejsca. Z kolei średnica robota wynosi 33 centymetry. Czujnik wysokości, ulokowany w przedniej, dolnej części maszyny, uniemożliwia upadek ze schodów.

Sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym oraz białym, a jego cena wynosi 1499 złotych. W zestawie znajduje się robot, niewielka stacja dokująca, nakładka z mikrofibry do mopowania oraz narzędzie tnące, które wspomoże usuwanie nawiniętych na szczotkę włosów.