Roomba Combo j9+ (źródło: iRobot)
Roomba Combo j9+ (źródło: iRobot)

Roomba Combo j9+: najnowszy robot sprzątający o sporej mocy

Firma iRobot zaprezentowała nowego i, jak twierdzi, najbardziej zaawansowanego robota sprzątającego w swojej ofercie. Jego zadaniem nie jest tylko odkurzanie, ale i mopowanie. Model Roomba Combo j9+ został wyposażony w 4-stopniowy system sprzątania, który zapewni czystość w domowych wnętrzach.

Silny robot odkurzająco-mopujący z funkcją szorowania

Firma iRobot znana jest przede wszystkim z licznych rozwiązań dla utrzymania czystości w domowych wnętrzach. W jej ofercie znajdują się zaawansowane modele robotów odkurzających, mopujących lub też odkurzająco-mopujących. Jeszcze w tym miesiącu ma zamiar wprowadzić na rynek kolejny flagowy model domowego urządzenia.

Najnowszy wynalazek produkcji iRobot ma dwie gumowe szczotki główne, a także szczotkę boczną, która pomoże w zebraniu kurzu i śmieci wzdłuż ścian oraz narożników. Ponadto Roomba Combo j9+ zyskał 100% większą moc ssącą w porównaniu do modeli z serii i.

Nowy model produkcji iRobot ma również dostęp do inteligentnego mopowania z funkcją szorowania, nazywaną również SmartScrub. Przypomina ona tradycyjne mycie ręczne i polega na jeździe do przodu i do tyłu, wzmacniając nacisk oraz ulepszając poziom zmycia podłogi. Co ciekawe, moduł mopujący automatycznie unosi się, gdy robot wykryje dywan, dzięki czemu nie zostaje zamoczony.

Zapomnij o sprzątaniu na 30 dni dzięki nowemu robotowi Roomba

Roomba Combo j9+ jest wyposażona w rozbudowaną stację dokującą Clean Base AutoFill, która nie tylko naładuje robota i przechowa go, gdy nie jest używany, ale również może oczyszczać pojemnik na brud przez 60 dni. Dodatkowo może samodzielnie napełniać swój zbiornik przez 30 dni, dzięki czemu domownicy mogą na miesiąc całkowicie zapomnieć o sprzątaniu.

Najnowsze urządzenie ma dostęp do funkcji Dirt Detective, która jest częścią systemu iRobot OS. Pozwala ona na to, aby robot samodzielnie uczył się pomieszczeń, ustalał priorytety sprzątania tam, gdzie najczęściej wykrywa silne zabrudzenia oraz dostosowywał ustawienia w postaci mocy ssącej, konieczności uruchomienia opcji szorowania, a także liczby koniecznych przejazdów w danym obszarze domu czy mieszkania. Nowa Roomba tworzy również sugestie w postaci harmonogramów, które są dostosowane do codziennego życia domowników.