Odkurzacz piorący SE 3-18 (źródło: Karcher)

Plamy na kanapie, okruszki w samochodzie, brud na dywanie? Ten odkurzacz piorący załatwi sprawę

Kärcher wprowadził kolejną nowość do swojej gamy sprzętów, a jest nią bezprzewodowy odkurzacz piorący SE 3-18 Compact. Czyszczenie kanapy, samochodu czy dywanu nigdy nie było tak proste.

Długi wąż ssący 2w1, czyli jak Kärcher może ułatwić sprzątnięcie samochodu

Najnowsza propozycja Kärcher to odkurzacz do materiałów o systemie 2w1, który w jednym czasie wciąga zanieczyszczenia i nanosi środek czyszczący na wybrane przez użytkownika powierzchnie. Działa w oparciu o akumulator o napięciu 18V, dzięki czemu jego moc porównywana jest do wersji przewodowych. Jak twierdzi producent, bateria wystarczy na sprzątnięcie całego samochodu na jednym ładowaniu.

Kompaktowy sprzęt o masie 4 kilogramów i wymiarach zaledwie 40 x 21 x 24,5 centymetrów, jest wyposażony w dość długi wąż ssący, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób dosięgnąć dokładnie tam, gdzie potrzebuje, bez przenoszenia urządzenia.

Odkurzacz ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną, które można łatwo zdemontować i opróżnić.

Kompaktowy akumulatorowy odkurzacz piorący już dostępny

Nowy odkurzacz piorący ma panel sterowania, który został ulokowany w jego górnej części, gdzie również znajduje się schowek na akcesoria do sprzątania, osiągających niewielkich rozmiarach.

Poza urządzeniem w zestawie umieszczono wąż, środek czyszczący, a także ssawkę szczelinową, pozwalającą na doczyszczenie zakamarków. Należy jednak pamiętać o zakupieniu akumulatora z ładowarką, gdyż elementy te nie zostały ujęte w pakiecie.

Odkurzacz piorący SE 3-18 (źródło: Karcher)
Odkurzacz piorący SE 3-18 (źródło: Kärcher)

Z uwagi na niewielkie rozmiary, znalezienie miejsca dla nowego sprzętu nie powinno być trudne, a dzięki funkcjom samodzielnego płukania i suszenia, odkurzacz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Cena urządzenia to około 909 złotych.