LEGO Braille (źródło: lego.com)
LEGO Braille (źródło: lego.com)

Klocki LEGO z alfabetem Braille’a dostępne w sprzedaży

LEGO, znane i kochane przez dzieci na całym świecie, nieustannie zaskakuje nas swoimi innowacjami. Tym razem prezentuje coś wyjątkowego – klocki z alfabetem Braille’a. Dzięki temu zabawa w budowanie przenika się z nauką tego ważnego dla osób niewidomych i niedowidzących systemu pisma.

Pierwsza sprzedaż klocków z alfabetem Braille’a

Po entuzjastycznych reakcjach z różnych stron świata, klocki LEGO z alfabetem Braille’a zostały wprowadzone do sprzedaży. To ważny moment w tworzeniu bardziej dostępnych doświadczeń edukacyjnych poprzez zabawę. Każdy z nich ma zarówno litery alfabetu Braille’a, jak i tradycyjne drukowane litery, liczby czy symbole, a więc wszyscy – bez względu na to, czy widzą, czy nie – mogą się bawić i jednocześnie uczyć.

Zestaw przeznaczony jest dla różnych grup wiekowych. Jest to 287 klocków w pięciu kolorach, które są kompatybilne z tymi tradycyjnymi. Znajdują się tu także płytki podstawowe oraz opakowanie z wypukłym napisem Braille’a. Dodatkowe gry i aktywności dostępne są na stronie producenta, sprawiają, że z powodzeniem może się nimi bawić cała rodzina.

LEGO Braille (źródło: lego.com)
LEGO Braille (źródło: lego.com)

Nauka przez zabawę dla wszystkich

Do tej pory klocki z alfabetem Braille’a były dostarczane bezpłatnie przez Fundację LEGO organizacjom specjalizującym się w edukacji dzieci niewidomych i niedowidzących. Od czasu wprowadzenia tych zestawów edukacyjnych w 2020 roku, rodzice, opiekunowie, dziadkowie oraz nauczyciele nieustannie podkreślali pozytywny wpływ, jaki mają na sposób, w jaki dzieci niewidome uczą się alfabetu Braille’a. Teraz każdy może je zamówić i cieszyć się tą wyjątkową zabawką edukacyjną w zaciszu swojego domu.

Warto dodać, że firma, współpracując z aplikacją mobilną Be My Eyes, która łączy niewidomych i niedowidzących z firmami, umożliwia korzystanie ze wsparcia wizualnego w czasie rzeczywistym.

Cena i dostępność

Zestaw LEGO Braille Bricks – Play with Braille jest dostępny w cenie 89,99 dolarów, można go zamawiać w wersji angielskiej i francuskiej w przedsprzedaży. Premiera odbędzie się 1 września 2023 r. Natomiast w 2024 roku produkt będzie dostępny również w wersjach włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.