Konkurs dla miast na inteligentne przejście dla pieszych (źródło: Orange)
Konkurs dla miast na inteligentne przejście dla pieszych (źródło: Orange)

Konkurs dla miast od Orange. Zwycięzcy otrzymają smart przejście dla pieszych

Orange zorganizowało konkurs, w którym trzy zwycięskie miasta mogą otrzymać inteligentne przejście dla pieszych. Każdy z nas może zagłosować na wybrane miasto. Jak to zrobić?

Inteligentne przejście od Orange metodą na zwiększenie bezpieczeństwa

Firma Orange zorganizowała konkurs, w którym możliwe jest uzyskanie przez trzy zwycięskie miasta przebudowanego przejścia dla pieszych. Głosowanie rozpoczęło się 1 marca i będzie trwało do 28 marca 2023 roku.

Inteligentne przejście, które dla zwycięskich miast przebuduje Orange, zostanie wyposażone w czujniki ruchu, pozwalające automatycznie wykryć pieszych, a także aktywować sygnalizację ostrzegawczą świetlną i dźwiękową. W ramach nagrody miasto otrzyma również system, umożliwiający zdalne sterowanie inteligentnym skrzyżowaniem. Tego typu przejścia mają zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców oraz pasażerów.

Każda z nagród obejmuje dwa 6-metrowe słupy kompozytowe, kurtynowy czujnik ruchu, dodatkowe żółte światła ostrzegawcze, dźwiękowe komunikaty ostrzegawcze, podświetlony znak D6, dwie oprawy LED, dwa kontrolery oświetlenia Orange Smart Light oraz konfigurację systemu zarządzania wraz z jego uruchomieniem. Jak wynika z regulaminu, zwycięzca będzie zobowiązany jedynie do doprowadzenia zasilania do słupa, będącego konstrukcją skrzyżowania, oraz zamontowania słupów.

W jaki sposób można zagłosować?

Aby zagłosować na wybrane przez siebie miasto należy wybrać je z rozwijanej listy w formularzu, dostępnego na stronie internetowej. Lista zawiera 38 miast, które w rankingu zostały podzielone na kategorie pod względem liczby mieszkańców – do 20 tysięcy, od 20 do 100 tysięcy oraz powyżej 100 tysięcy. Każde miasto otrzymało również odpowiednią wagę, dobraną pod względem liczby mieszkańców, dzięki czemu mniej liczne miejscowości nie są w żaden sposób stratne.

Po dokonaniu wyboru miasta należy wprowadzić swój numer telefonu, gdzie zostanie przesłany bezpłatny kod uwierzytelniający, który należy wprowadzić na stronie. Oczywiście konieczne jest zaakceptowanie regulaminu konkursu. Na ten moment miastami prowadzącymi w rankingach jest Świdwin, Leszno oraz Rybnik.