Kosiarki automatyczne serii Navimow i (źródło: Segway)
Kosiarki automatyczne serii Navimow i (źródło: Segway)

Segway pokazał kosiarki automatyczne. Nowa linia może pracować bez przewodów ograniczających

Marka Segway zaprezentowała nową linię swoich produktów. Seria Navimow i obejmuje kosiarki automatyczne uzbrojone w zdecydowanie bardziej zaawansowane technologie niż istniejąca seria H. Czym wyróżniają się nadchodzące roboty?

Kosiarki automatyczne bez linek ograniczających

Segway rozszerza swoją ofertę robotów koszących o kolejne urządzenia, tym razem z serii Navimow i. Nowe kosiarki automatyczne zyskały dostęp do nieco bardziej zaawansowanych technologii w porównaniu do już dostępnych sprzętów tej marki.

Jedną z największych zalet nadchodzących robotów jest możliwość pracy bez przewodów ograniczających. Tego typu linki są zwykle koniecznością, a tylko nieliczne kosiarki automatyczne mogą pracować bez takiej instalacji. Zadaniem przewodów jest wyznaczenie krawędzi trawnika oraz powierzchni, na której urządzenie ma realizować swoją pracę. Linki zapewniają bezpieczeństwo zarówno dla robota, jak i zasadzonych w ogrodzie roślin.

Rezygnacja z przewodów ograniczających jest możliwa dzięki technologii lokalizacji Exact Fusion (EFLS). Urządzenie w łatwiejszy i dokładniejszy sposób może monitorować swoje położenie. Najnowsze kosiarki automatyczne zyskały także dostęp do systemu wizyjnego, co sprawia, że robot skutecznie omija przeszkody, więc sprawdzi się w sadach czy ogrodach o dużej liczbie drzew.

Kosiarki automatyczne serii Navimow i (źródło: Segway)
Kosiarki automatyczne serii Navimow i (źródło: Segway)

Stacja zasilania do domu i w plener

Każde z urządzeń z serii Navimow i jest wodoodporne oraz certyfikowane klasą szczelności na poziomie IP66. Co więcej, sprzęty te są w stanie pokonać wzniesienia o 30-stopniowym nachyleniu. Roboty koszące łączą się z aplikacją, gdzie wygodnie można ustalić wzory cięcia, ustalić harmonogram czy tryby ścinania trawy.

Poza najnowszą serią kosiarek, marka Segway pokazała także przenośne stacje zasilania. Cube Series mają być dostępne w trzech różnych wersjach o pojemności 1 kWh, 2 kWH lub 3 kWh. Urządzenia mają trafić na rynek jeszcze w tym roku, jednak ich ceny oraz dostępność nie są jeszcze znane.