Zewnętrzne łańcuchy świetlne (źródło: Nanoleaf/HomeKitAuthority)
Zewnętrzne łańcuchy świetlne (źródło: Nanoleaf/HomeKitAuthority)

Nanoleaf oświetli dom i ogród. Inteligentne lampy z pokazem świateł na życzenie

Marka Nanoleaf znana jest z różnorodnych rozwiązań oświetleniowych dla domu. Na targach CES 2024 pochwaliła się jednak, że poszerza gamę produktów o zewnętrzne lampy. Do portfolio firmy dołącza także aplikacja Orchestrator, której zadaniem jest utworzenie pokazu świateł zsynchronizowanego z muzyką.

Nowości w domowym smart oświetleniu

Firma Nanoleaf swoimi rozwiązaniami oświetleniowymi przekracza mury domu. Wśród produktów firmy mają pojawić się zewnętrzne łańcuchy świetlne Multicolor Outdoor String Lights oraz lampy zewnętrzne montowane na stałe, nazywane Smart Multicolor, które wyeksponują budynek. Poza najnowszymi propozycjami obejmującymi ogród, podwórko czy patio, marka pochwaliła się także nowym, wielokolorowym paskiem świetlnym.

Nowe produkty mają być kompatybilne z Matter. To sprawia, że z ich funkcji można korzystać na preferowanej przez danego użytkownika platformie inteligentnego domu, takiej jak Apple Home, Amazon Alexa, Google Home czy Samsung SmartThings. Dzięki temu bez większego problemu możesz dołączyć nowe światła do tworzonego Smart Home’u i sterować oświetleniem głosowo i zdalnie poprzez sieć Wi-Fi lub Bluetooth.

Stałe wiatła zewnętrzne (źródło: Nanoleaf)
Zewnętrzne łańcuchy świetlne (źródło: Nanoleaf/HomeKitAuthority)

Oprogramowanie Nanoleaf do synchronizacji oświetlenia

Kolejną nowością jest oprogramowanie Orchestrator, które odpowiada za generowanie pokazów świetlnych zsynchronizowanych z muzyką. Funkcja przeprowadza analizę odtwarzanych dźwięków i wykrywa ich rytm. Jak twierdzi marka, narzędzie wykracza poza możliwości dostępnych wizualizatorów muzycznych.

Premiera Orchestratora planowana jest na wiosnę 2024 roku, podobnie jak pozostałych nowych produktów marki. Ceny natomiast nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej.

Na rynek trafiła już „gwiazda” zeszłorocznych targów CES, czyli lampa modułowa Skylight, przypominająca świetlik. Jej cena w przedsprzedaży w zestawie Smarter Kit, zawierającym trzy panele, wynosi 249,99 dolarów (około tysiąca złotych). Pojedynczy panel można dokupić za 70 dolarów (około 280 złotych).