Smart Holiday String Light (źródło: Nanoleaf)
Smart Holiday String Light (źródło: Nanoleaf)

Nanoleaf prezentuje nowe, inteligentne świąteczne oświetlenie

Firma Nanoleaf, znana przede wszystkim z inteligentnych rozwiązań oświetleniowych, zaprezentowała kolejną odsłonę świątecznych łańcuchów świetlnych. Nowy sprzęt współpracuje z różnymi platformami Smart Home, dzięki dostępowi do standardu Matter.

Czas na nowe, inteligentne światełka świąteczne

Nanoleaf, marka posiadająca w swoim portfolio innowacyjne i inteligentne oświetlenie dedykowane dla naszych domów, wprowadza nowe łańcuchy świetlne, które powoli otwierają drzwi do świątecznej atmosfery.

Urocze światełka mogą stać się idealną dekoracją nie tylko dla choinki, ale również kominków czy innych miejsc, którym pragniemy nadać świąteczny akcent. Smart Holiday String Lights można także zastosować na zewnątrz, na przykład na balkonach czy werandach, gdyż producent zapewnił klasę szczelności na poziomie IP44.

Inteligentny łańcuch może emitować światło białe oraz kolorowe o indywidualnie regulowanej przez użytkownika jasności. Dlatego też przeznaczenie nowego sprzętu marki z pewnością nie musi ograniczać się wyłącznie do tygodni okołoświątecznych.

Inteligentne oświetlenie Nanoleaf ze standardem Matter

Nowy łańcuch świetlny marki Nanoleaf złożony jest z dwóch łańcuchów o długości 10 metrów każdy. Oznacza to, że sprzęt dostarczany jest w zestawie o długości 20 metrów, które połączone będą za pomocą jednego kontrolera.

Urządzenie wyposażone zostało w 250 diod LED-owych, będących indywidualnie adresowalnych. Oznacza to, że każda może świecić inną barwą. Użytkownik ma dostęp do ponad 16 milionów kolorów, generujących niestandardowe gradienty czy sceny świetlne.

Smart Holiday String Light (źródło: Nanoleaf)
Smart Holiday String Light (źródło: Nanoleaf)

Smart Holiday String Lights łączą się z aplikacją, w której można uruchamiać różnorodne sceny. Dziewięć z nich zostało już ustalonych, natomiast użytkownik, chcący puścić wodze wyobraźni, może śmiało utworzyć własne czy pobrać więcej propozycji.

Ponadto, dołączony do zestawu kontroler w swoim wyposażeniu ma wbudowany mikrofon, którego zadaniem jest dostosowanie się do odtwarzanej muzyki.

Nowy sprzęt jest kompatybilny ze standardem inteligentnego domu Matter, a więc można go wdrożyć do systemów tworzonych w Apple Home, Google Home, Amazon Alexa czy Samsung SmartThings. Działanie nowej propozycji Nanoleaf opiera się o łączność z siecią Wi-Fi, Bluetooth lub Matter za pomocą sieci bezprzewodowej. Pominięto natomiast Thread ze względu na niższy poziom przepustowości w porównaniu do Wi-Fi.

Cena Smart Holiday String Lights wynosi 119,99 euro.