Evo Icer to alternatywa dla torebek na lód i całych lodówek. Przenośna kostkarka do lodu zasilana bateryjnie jest lekka, poręczna i energooszczędna.
Ekwipunek dla fanów kampingu
Jedziemy na piknik. Lodówka próżniowa jest, węzeł internetowy jest, przenośny projektor dla rozrywki jest, samochłodzący się namiot jest, zestaw solarny, żeby zasilić całą elektronikę jest… Fajnie by było jeszcze tak wrzucić sobie trochę lodu do napojów… no tak, przecież producent akcesoriów do kampingu Flextail wypuścił właśnie kostkarkę na Kickstarterze!
Kostkarka do lodu Evo Icer to alternatywa dla targania ze sobą rozpuszczających się torebek. Urządzenie ma 279 mm szerokości na 320 mm głębokości na 320 mm wysokości i waży 9,5 kg. Jest zasilane baterią litową o pojemności 200 Wh, której trzygodzinne ładowanie powinno wystarczyć na około 30 cykli wytwarzania kostek lodu. W każdym cyklu kostkarka produkuje maksymalnie 12 kostek lodu.
Evo Icer można ustawić na trzy różne tryby wydajności: Quick, w którym produkuje 12 kostek w zaledwie pięć minut; Cup, w którym produkuje wybraną przez użytkownika liczbę kostek; i Eco, w których priorytetem jest zmniejszone zużycie energii, a nie prędkość wytwarzania lodu. We wszystkich przypadkach kostki lodu są wrzucane do wyjmowanego pojemnika z poliwęglanu przeznaczonego do kontaktu z żywnością.
Kostkarka zawsze przy tobie, gdy tego potrzebujesz
Według Flextail, Evo Icer ma 70-watowy silnik i sprężarkę, które są mniejsze i bardziej wydajne niż te stosowane w innych kostkarkach, a także duży wentylator chłodzący i trzy wloty powietrza wykorzystywane do rozpraszania ciepła. Wykorzystuje również przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R290.
Wśród jego funkcji dostępne są tryb czyszczenia i drenażu jednym kliknięciem, ostrzeżenie o niskim poziomie wody/pełnym pojemniku na lód oraz możliwość ładowania innych urządzeń elektronicznych z jego baterii, takich jak smartfony. Przy tym całym dobrobycie należy pamiętać, że użytkownicy będą musieli albo zabrać ze sobą wodę do wykorzystania przez urządzenie, albo znaleźć źródło wody pitnej na miejscu.
Kostkarka przekroczyła już wielokrotnie próg na Kickstarterze, dlatego istnieje spora szansa, że wejdzie ona do produkcji. Można ją wciąż zamówić na platformie crowdfundingowej za 359 dolarów– później planowana cena detaliczna to 549 dolarów.