ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)
ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)

Lenovo wprowadza na rynek zestaw VRX. Ma się przydać w firmach

Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie swojego zestawu wirtualnej rzeczywistości, z możliwością rozszerzenia go do rzeczywistości mieszanej. Urządzenie zostało ulokowane w kompaktowej obudowie i dedykowane jest dla przedsiębiorstw.

Wirtualna i mieszana rzeczywistość w środowisku pracy

Nie od dziś wiadomo, że technologie coraz mocniej wciągają i zachwycają, ale przede wszystkim są w stanie wzbudzić w człowieku nowe pokłady kreatywności. Jest to szczególnie istotne w czasie wykonywanej pracy. Lenovo ThinkReality VRX all-in-one przeznaczony jest do wirtualnej oraz mieszanej rzeczywistości dla pracowników przedsiębiorstw. Pozwoli on wprowadzić nowe technologie do szkoleń, pomoże realizować współpracę zespołów i tworzyć wciągające projekty w trójwymiarze.

ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)
ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)

Urządzenie zasilane jest w oparciu o procesor Snapdragon XR2+ Gen 1, gwarantując płynne i pełnokolorowe przejścia pomiędzy obrazami o wysokiej rozdzielczości a aplikacją przeznaczoną dla rzeczywistości mieszanej.

Budowa i konstrukcja nowego urządzenia Lenovo

Nowe urządzenie Lenovo, dedykowane dla przedsiębiorstw, zostało wykonane z higienicznego materiału, dzięki czemu każdy pracownik będzie czuł się swobodnie. Producent zapewnił swojemu zestawowi VRX wygodną konstrukcję oraz równomierne rozłożenie masy akumulatora, co sprawia, że praca nie będzie męcząca. Gogle swoją smukłość zawdzięczają płaskim, cienkim soczewkom, a urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w system wentylacji, dzięki czemu ciepło oddawane przez wyświetlacz, jest automatycznie odprowadzane.

ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)
ThinkReality VRX all-in-one (źródło: Lenovo)

Firma Lenovo prowadzi również współpracę z programistami XR, dzięki czemu urządzenie ma otrzymywać stały dostęp do najbardziej nowoczesnych aplikacji. ThinkReality VRX to kolejny sprzęt, który działa na platformie oprogramowania ulokowanej w chmurze. Jak zaznacza producent, gogle mogą być także obsługiwane w oparciu o inne platformy typu MDM, czyli do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Cena ThinkReality VRX rozpoczyna się od 1299 dolarów, a na wybrane rynki ma trafić już w czerwcu br. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą również zapoznać się z urządzeniem podczas targów w Santa Clara, które już się rozpoczęły i będą trwać do 2 czerwca.