Elektryczna deska surfingowa (Źródło: Cyclemate)
Elektryczna deska surfingowa (Źródło: Cyclemate)

Zaszalej na fali. Oto elektryczna deska surfingowa

Producent pokrowców na rowery z Hongkongu wychodzi z niecodzienną propozycją. Deska surfingowa Cyclemate z wbudowanym silnikiem pozwala rozpędzić się do 60 km/h.

Elektryczny fun

Wiemy już, ile zabawy może przynieść śmiganie na elektrycznych rowerach, napędzanych rolkach, odlotowych deskorolkach i skuterkach. Po wodzie natomiast z przyjemnością pędzi się na elektrycznych skuterach… że co? Dalej za mało wrażeń? W takim wypadku co powiecie na elektryczną deskę do surfowania?

Firma Cyclemate z Hongkongu, znana ze swoich akcesoriów rowerowych, postanowiła postawić na dywersyfikację i wprowadzić na rynek całkiem nowy produkt. Deska Electric Surfboard wyposażona jest w silnik odrzutowy, który pozwala użytkownikom surfować po płaskiej wodzie i łatwiej łapać fale.

Ma maksymalną prędkość 32 km/h (20 mph) w trybie niskiej prędkości (dla początkujących) i górną granicę 60 km/h (37 mph) w trybie dużej prędkości. Użytkownicy przełączają się między tymi trybami, naciskając przycisk na pokładzie.

Przyspieszenie jest kontrolowane bezstopniowo za pomocą ręcznej przepustnicy, która jest połączona z deską za pomocą kabla elektrycznego i smyczy linowej. Użytkownik dodatkowo zakłada dołączoną bransoletkę, która jest podłączona do przepustnicy za pomocą własnego przewodu. Jeśli jeździec spadnie z deski, linka bransoletki zostanie wyrwana z przepustnicy, powodując zatrzymanie silnika.

Deska, którą pośmiga nawet nowicjusz

Zasilanie zapewnia wyjmowany akumulator litowo-jonowy, który jest blokowany w pokładzie. Jego naładowanie zajmuje około 3 godzin, co wystarcza potem na dwie godziny zabawy. Cała elektronika ma stopień wodoodporności IP68, co oznacza, że może wytrzymać zanurzenie na głębokość 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut.

Deska ma 60 cm szerokości, 182 cm długości i 137 mm grubości. Wykonana jest z solidnej pianki z ekspandowanego polipropylenu (EPP). W sprzedaży dostepna jest tez wersja pokryta ochronną powłoką z włókna węglowego. Model podstawowy waży 41 kg, a wersja z karbonową skórą 43 kg. Maksymalna waga surfera wynosi 130 kilogramów.

Deska jest już dostępna w sprzedaży za, odpowiednio, 8499 dolarów i 9499 dolarów.