Kosz na odpady, źródło: Mill
Kosz na odpady, źródło: Mill

Kosz Mill wysuszy i sprasuje odpady kuchenne. Z resztek powstanie jedzenie dla kurcząt

Na rynek trafił kosz na odpady o dość nietypowym działaniu. Kuchenny kosz Mill umożliwia gromadzenie odpadów i przetwarzanie ich na suche oraz bezzapachowe. Powstałe resztki znajdują zastosowanie jako pokarm dla kurcząt.

Jak to działa?

Kosz Mill jest nowym pomysłem założyciela firmy Nest, która aktualnie należy do Google. Ten nowoczesny pojemnik na odpady pozwala na zgromadzenie odpadów kuchennych, które w trakcie nocy poddawane są procesowi suszenia i prasowania. Urządzenie zostało wyposażone w filtr węglowy, dzięki czemu odpady są odkażane i nie powodują odoru.

Gdy domownicy napełnią kosz odpadami, użytkownik powinien przesypać wyprodukowane odpady do pudełka zwrotnego, skąd trafią do gospodarstwa. Powstające zmieszane, wysuszone i sprasowane resztki nie są kompostem, który powstawałby w przez wiele tygodni i do którego konieczne byłyby drobnoustroje. Tak wyprodukowane przez użytkowników suche odpady przekształcane są na farmach w paszę dla kurczaków.

Kosz na odpady, źródło: Mill
Kosz na odpady, źródło: Mill

Kubeł osiąga wysokość 68 cm, szerokość 41 cm i głębokość 37 cm, a jego całkowita masa wynosi 23 kilogramy. Obudowa została wykonana ze stali, a pedał służący do otwierania z metalu. Wiaderko na odpady ma pojemność 11 litrów. Pokrywa została wyposażona w interfejs LED-owy i filtr wykonany na bazie węgla kokosowego. Urządzenie łączy się z Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie kosza w aplikacji.

Kosz na odpady, źródło: Mill
Kosz na odpady, źródło: Mill

Obowiązkowe członkostwo i darmowe pudełko zwrotne na odpady

Zamówienie kosza Mill oparte jest o subskrypcję, której wysokość wynosi 45 dolarów za miesiąc. W przypadku planu miesięcznego konieczne jest wniesienie jednorazowej opłaty za dostawę kosza w wysokości 75 dolarów, natomiast w przypadku wyboru planu rocznego możliwe jest obniżenie miesięcznej opłaty do 33 dolarów oraz brak opłaty za dostawę kosza. Na ten moment producent daje możliwość zarezerwowania kosza Mill, a wysyłka ma wystartować już wiosną tego roku.

Jedzenie dla kurcząt, źródło: Mill
Jedzenie dla kurcząt, źródło: Mill

Polityka firmy nastawiona jest na ekologiczne podejście i wykorzystanie wszystkich resztek jedzenia, powstałych w kuchni, dzięki czemu nic, co powstaje w systemie żywnościowym, nie ginie na wysypisku. Choć wysyłka nie jest obowiązkowa, ma najwięcej sensu.

Nie ma możliwości wykupienia samego kosza Mill, konieczne jest dołączenie do członkostwa