4 help VR pierwsza pomoc
4 help VR pierwsza pomoc

Powstał kurs pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko sposób na dobrą zabawę. Dzięki jej wykorzystaniu można nabyć sporo przydatnych umiejętności. Możemy na przykład odbyć kurs pierwszej pomocy online i w przyszłości być w stanie uratować komuś życie. Firma 4 Help VR chętnie nas w tym temacie przeszkoli.

Kurs pierwszej pomocy VR

Technologia VR sprawdza się idealnie jako symulator przeróżnych sytuacji. Dzięki niej z łatwością odwzorujemy różne zdarzenia, które mogą wydarzyć się w realnym życiu. Nic więc dziwnego, że często wykorzystuje się ją do zaprezentowania różnego rodzaju szkoleń. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i już jesteśmy gotowi zdobywać nowe umiejętności.

Wrocławska firma 4 Help VR przygotowała specjalny kurs pierwszej pomocy, który w całości odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki niemu ma wzrosnąć nasza pewność siebie, a także przyspieszona zostać szybkość reakcji na ewentualne, niespodziewane wydarzenia w każdych warunkach.

Nasz system obejmuje zagadnienia z zakresu podstawowej pierwszej pomocy. Program nie ma drastycznych elementów, jest uniwersalny i może służyć każdemu, nawet czterolatkom. To wyjątkowo przyjazne środowisko.

4 help VR pierwsza pomoc
4 help VR pierwsza pomoc

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy VR?

Każde szkolenie jest wzorowane na sytuacji, która miała miejsce w rzeczywistości. Udział w nich mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Ma prosty przekaz i powinien być zrozumiały dla każdej grupy wiekowej. Prowadzącym kurs w świecie VR jest Paramedicus – specjalna postać, która odgrywa rolę nauczyciela.

Dodatkowo w czasie jego trwania, każdy z obecnych uczestników dostaje informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, dotyczące na przykład resuscytacji poszkodowanego pacjenta. Podane są odpowiednie parametry, widzimy także informację, czy ucisk klatki piersiowej jest prawidłowy. Szkolenie odbywa się na specjalnym fantomie przy użyciu gogli VR.

Kurs VR, choć specjalistyczny, nadaje się dla każdego

Opisywany kurs pierwszej pomocy może stanowić nie lada wyzwanie dla osób niemających zielonego pojęcia o pomocy przedmedycznej. Jednak wystarczy, że wykonując go podążymy za wskazówkami Paramedicusa. Wtedy wszystko powinno nam przyjść z łatwością, co zaprocentuje szybką pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Program przenosi uczestników w wirtualne miejsce, w którym doszło do niebezpiecznej sytuacji. Ich zadaniem jest szybka reakcja na to, co widzą, gdyż resuscytacja krążeniowo-oddechową, aby była skuteczna, musi być wykonana natychmiast. Po jej wykonaniu osoba nieprzytomna zostaje ułożona w pozycji bocznej ustalonej.

Poza pierwszą pomocą, chętni znajdą także szkolenia z zakresu BHP.