Lego and Epic Games
Lego and Epic Games fot. epicgames.com

LEGO i Epic Games szykują specjalne miejsce w Metaverse do zabawy dla dzieci

Metaverse zyskał ogromną popularność nie tylko wśród użytkowników dorosłych, ale przede wszystkim przyciągnął do siebie dzieci. Choć z definicji ten wirtualny świat ma nie mieć ograniczeń, to jednak, jeśli chodzi o użytkowników niepełnoletnich, wskazany jest stały nadzór. Dlatego też wprowadzona została między inny możliwość kontroli rodzicielskiej.

Teraz Grupa LEGO i Epic Games postanowiły rozpocząć projekt, który ma zapewnić bezpieczną rozrywkę w meta dla nastolatków oraz rodzin z dziećmi. Planują stworzyć wciągające i twórczo inspirujące cyfrowe doświadczenie dla młodszych użytkowników. Mają mieć tam przede wszystkim dostęp do narzędzi, które pozwolą im stać się pewnymi siebie twórcami, a przy okazji zapewnią niesamowite możliwości zabawy.

Wirtualna rzeczywistość otwarta dla najmłodszych użytkowników, jednak podstawą ma być bezpieczeństwo

Dyrektor generalny The LEGO Group zdaje sobie sprawę, że dzieci nie mają trudności w korzystaniu ze świata wirtualnego. Przemieszczają się w nim bardzo płynnie, szybko ucząc się nowych rzeczy i dostrzegają w nich możliwości dla siebie. Jednak warto zadbać o to, by miejsce, w którym mają spędzać dużo czasu, było dla nich bezpieczne.

Wierzymy, że dzieci mają ogromny potencjał do rozwijania umiejętności na całe życie, takich jak kreatywność, współpraca i komunikacja poprzez doświadczenia cyfrowe. Ale naszym obowiązkiem jest uczynienie ich bezpiecznymi, inspirującymi i korzystnymi dla wszystkich. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, tak samo robimy to samo w przypadku zabawy cyfrowej. Nie możemy się doczekać współpracy z Epic Games, aby ukształtować tę ekscytującą i zabawną przyszłość.

LEGO urzeka dzieci i dorosłych możliwościami kreatywnej zabawy od zawsze, dlatego też jest niezwykle popularne wśród wszystkich grup wiekowych. Dzięki wykorzystaniu tego potencjału w metawszechświecie, wirtualny świat stanie się miejscem przyjaznym dla dzieci i rodzin. Grupa LEGO i Epic Games połączą swoje bogate doświadczenie i przełożą je na wspólne działanie w VR.

Epic Games i LEGO stworzą niezwykły świat rozrywki

Tworzenie kreatywnych narzędzi i wciągających światów to dla Epic Games chleb powszedni. Od lat są w czołówce kultury popularnej, tworząc doświadczenia, które łączą ludzi poprzez gry, muzykę i twórczą współpracę. Grupa LEGO natomiast, dzięki swoim zestawom, działa na wyobraźnię dzieci i dorosłych i pozwala im na zabawę z nieskończonymi możliwościami twórczymi. Firma jest liderem w definiowaniu bezpiecznych zabaw cyfrowych dla dzieci.

Grupa LEGO i Epic Games uzgodniły, że w czasie swojej współpracy będą kierować się trzema następującymi zasadami: ochroną prawa dzieci do zabawy, ich prywatności oraz umożliwieniem im kontroli nad cyfrowymi doświadczeniami.