Nowe monitory w promocji (źródło: LG)
Nowe monitory w promocji (źródło: LG)

Nowe inteligentne monitory LG debiutują na polskim rynku. Kilka promocji na start

Marka LG zaprezentowała kolejne urządzenia, które są już dostępne na polskim rynku. Są nimi dwa inteligentne monitory LCD 4K, oparte o platformę webOS. Sprawdzą się zarówno w pracy, jak i podczas rozrywki. Na start producent przygotował kilka promocji, a wśród nich m.in. 3-miesięczny darmowy dostęp do Apple TV+ oraz pilot umożliwiający wydawanie poleceń głosowych.

LG z kolejnymi nowościami

Rynek monitorów w Polsce kolejny raz w 2024 roku zostaje poszerzony o nowoczesne modele. W lutym br. do polskich sklepów trafiły m.in. ekrany QD-OLED marki MSI dedykowane dla graczy, teraz zaś oferta powiększa się o inteligentne urządzenia z linii LG MyView Smart. W sprzedaży pojawiły się dwa monitory z wyświetlaczami LCD, które prezentują treści w rozdzielczości 4K (3840 x 2160).

Wprowadzone modele to 32SQ700S-W oraz 32SR83U-W i sprawdzą się zarówno w pracy, jak i podczas rozrywki do gier czy oglądania ulubionych filmów, seriali i programów. Najnowsze urządzenia zyskały wszechstronne funkcje, działają w oparciu o platformę webOS, dzięki czemu możliwe jest skorzystanie z serwisów streamingowych, różnorodnych aplikacji czy opcji grania w chmurze.

Nowe monitory MyView Smart w promocji (źródło: LG)
(źródło: LG)

Technikalia najnowszych monitorów

Nowe monitory zostały wyposażone w dwa głośniki o mocy 5 W. Ekrany można połączyć z internetem wykorzystując bezprzewodową sieć Wi-Fi, a także z przydatnymi w pracy czy rozrywce akcesoriami za pomocą łączności Bluetooth, takimi jak klawiatura czy myszka. Model LG MyView Smart 32SR83U pozwala także na przyłączenie kamery internetowej, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas zdalnych spotkań czy wideokonferencji.

Najnowsze urządzenia nie wymagają podłączenia komputera, a użytkownicy zyskują dostęp do funkcji przesyłania obrazu wprost ze swojego smartfona. Co więcej, posiadacze zyskują także dostęp do standardu Apple AirPlay2, a także ScreenShare.

Monitory zostały wyposażone w porty HDMI i USB-C, dzięki którym można bez problemu podłączyć komputer czy laptop. Za pomocą USB-C możliwe jest zasilanie laptopa (max 65W) – ładowanie odbywa się za pomocą jednego przewodu, unikając w ten sposób plątaniny kabli na biurku.

Aż cztery promocje na z okazji premiery w Polsce

Z uwagi na debiut monitorów na polskim rynku marka LG ogłosiła aż cztery promocje. Każdy użytkownik, który zdecyduje się na zakup inteligentnego monitora w dniach od 1 lutego aż do 31 marca br. otrzyma za darmo magiczny pilot o wartości 249 złotych.

Niewielkie urządzenie pozwoli głosowo obsługiwać monitor w języku polskim. Pilot ma dostęp do NFC, pozwala na płynną obsługę ekranu dzięki rozpoznawaniu ruchów pilota, a także został wyposażony w przyciski skrótowe do platform streamingowych, takich jak Netflix, Prime Video, Disney+ oraz Rakuten TV.

Pilot zostaje wysłany automatycznie do czterech tygodni od kupna monitora, nie trzeba więc nigdzie zgłaszać chęci jego otrzymania.

Wraz z zakupem inteligentnego ekranu użytkownicy zyskają także 3-miesięczny, bezpłatny dostęp do serwisu Apple TV+. Promocja dedykowana jest do nowych użytkowników, choć często zdarza się, że działa również dla osób, które używały już tego serwisu.

Aby skorzystać z darmowego dostępu do platformy należy aktywować aplikację na monitorze z linii MyView Smart do 30 kwietnia br. Po upływie trzech miesięcy subskrypcja będzie rozliczana automatycznie w wysokości 34,99 złotych za miesiąc, warto więc z niej zrezygnować, jeśli nie będziemy zainteresowani dalszym korzystaniem.

Marka zorganizowała także promocję dla osób, które mają zamiar zakupić dwa monitory. W przypadku kupna dwóch objętych promocją urządzeń możliwe jest uzyskanie rabatu w wysokości 10%. Obniżka nalicza się automatycznie w koszyku. Przyszli użytkownicy mogą także przedłużyć gwarancję z dwóch do czterech lat. Wystarczy zarejestrować nowy monitor w ciągu 5 dni od zakupu.