Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)
Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)

LG zaprezentowało tablice interaktywne dla placówek edukacyjnych

Firma LG ogłosiła wprowadzenie inteligentnych wyświetlaczy, dedykowanych dla szkół i uczelni. CreateBoard pozwala na interaktywne i płynne pisanie czy rysowanie. Co jeszcze oferują nowe urządzenia?

Tablice interaktywne urozmaiceniem lekcji i zajęć

Tablice szkolne z czasem zastępowane są multimedialnymi, które pozwalają na wyświetlanie programów, zdjęć czy filmów z komputera, a także wchodzenie w interakcję z poszczególnymi użytkownikami. Urządzenia te coraz częściej spotykane są w szkołach, dzięki czemu uczniowie mogą zaprzyjaźnić się z innowacjami technologicznymi, a także skorzystać z ciekawych i urozmaiconych lekcji.

Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)
Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)

Zainteresowanie tablicami interaktywnymi wzrasta, a na rynku pojawiły się właśnie nowe propozycje od technologicznego giganta. Wśród serii LG CreateBoard znalazły się modele 86TR3DK, 75TR3DK, 65TR3DK i 55TR3DK. Otrzymały one dostęp do 40-punktowego ekranu dotykowego, dzięki czemu pisanie i rysowanie jest niezwykle proste, a jednocześnie płynne. Rozdzielczość wyświetlaczy wynosi 3840 x 2160 pikseli, co klasyfikuje je jako Ultra HD.

Rozbudowane możliwości i funkcje nowych urządzeń

Tablice interaktywne z nowej serii LG otrzymały również kilka wygodnych funkcji, dedykowanych przede wszystkim do prowadzących zajęcia i lekcje. Wśród nich można wymienić ułatwiony dostęp do własnych materiałów w oparciu o skanowanie kodu QR, ulokowanych w chmurze Dysk Google lub Microsoft OneDrive. Funkcja Smart Viewing natomiast umożliwia wyświetlanie kilku różnych okien na jednym, dużym ekranie.

Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)
Tablice interaktywne CreateBoard (źródło: LG)

Nowo wprowadzone tablice interaktywne dostarczane są wraz z dedykowaną aplikacją CreateBoard Lab, która umożliwia uruchomienie szerokiej gamy narzędzi do pisania, natomiast CreateBoard Share pozwala na bezprzewodowe uzyskanie łączności z jednoczesnym współdzieleniem nawet dziewięciu ekranów. Taka opcja daje szanse uczniom czy studentom na przykład na podzielenie się opracowanymi zadaniami w formie plików.

LG oferuje również narzędzie chmurowe Connected DMS, które pozwala na zdalne zarządzanie i monitorowanie urządzeń działających w danej placówce. Jego działanie otrzymało intuicyjny pulpit nawigacyjny, dzięki czemu każda z osób w łatwy sposób odnajdzie swoje miejsce w technologii.