oczyszczacz powietrza LG PuriCare AeroTower
fot. LG

Oczyszczacz powietrza, który obniży lub podniesie temperaturę w pomieszczeniu

Niebawem na rynek trafi nowy oczyszczacz powietrza marki LG, który świetnie sprawdzi się przez cały rok. Urządzenie z pewnością zadowoli każdego domatora, oferując ciekawe funkcje oraz oryginalny design, świetnie pasujący do nowoczesnych wnętrz.

LG PuriCare AeroTower – oczyszczacz powietrza z regulacją temperatury

Jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy, oczyszczacze powietrza to niesamowicie przydatne urządzenia pomagające walczyć z zimowym smogiem. Latem jednak sporo osób zapomina o korzystaniu z nich, gdyż jakość powietrza podczas cieplejszych miesięcy jest zauważalnie wyższa. Problemem staje się za to obniżenie temperatury w mieszkaniu.

LG postanowiło wyjść tym potrzebom naprzeciw i stworzyło oczyszczacz powietrza, który może równocześnie ogrzewać lub chłodzić pomieszczenie. LG PuriCare AeroTower świetnie sprawdzi się podczas użytkowania przez cały rok. Tryb ogrzewania emituje podmuch powietrza o temperaturze do 30°C. Podczas wewnętrznych testów w pomieszczeniu o powierzchni 19 m2, w ciągu niecałych 10 minut temperatura podniosła się o 5°C.

Latem natomiast świetnie sprawdzi się tryb wentylatora, który ma aż 10 stopni intensywności nawiewu i generuje odświeżającą bryzę. Pozwala to na stworzenie komfortowych warunków w pomieszczeniu nawet podczas intensywnych upałów.

LG PuriCare AeroTower oferuje również tryb dyfuzji, który sprawdzi się idealnie przez cały rok, dbając o optymalną jakość powietrza, oczyszczając je, filtrując i rozprowadzając równomiernie we wszystkich kierunkach.

oczyszczacz powietrza LG PuriCare AeroTower
fot. LG

Wygoda i styl w nowym oczyszczaczu od LG

Urządzenie wykorzystuje technologię Air Valley, wytwarzając strumień powietrza przylegający do najbliższej powierzchni, co pozwala odczuwać wytwarzaną przez nie bryzę w całym pomieszczeniu. Producent wykorzystał tutaj istnienie zjawiska nazwanego efektem Coandy. Nie należy się jednak obawiać o głośną pracę oczyszczacza – producent zapewnia, że emitowany hałas to zaledwie 23 dB.

LG PuriCare AeroTower ma odpowiednie atesty międzynarodowych agencji badawczych. IBR Laboratories powierdza jego skuteczność w podnoszeniu jakości powietrza w pomieszczeniach. Wszystko dzięki wielostopniowym filtrom True HEPA, wychwytującym 99,97% cząstek o wielkości do 0,3 mikrona oraz technologii LG UVnano usuwającej bakterie z wbudowanego wentylatora.

Dla wygody użytkowania na obudowie urządzenia umieszczono przejrzysty wyświetlacz informujący o jakości powietrza. Parametry te można również śledzić w dedykowanej aplikacji mobilnej LG ThinQ, dostępnej na smartfony z systemem Android oraz iOS. Dzięki niej, można sterować oczyszczaczem również przebywając poza domem.

oczyszczacz powietrza LG PuriCare AeroTower
fot. LG

LG PuriCare AeroTower będzie dostępny w dwóch kolorach: srebrnym i beżowym. Sprzęt zostanie zaprezentowany podczas nadchodzących targów CES 2022. Będzie można zapoznać się z oczyszczaczem na wirtualnym stoisku LG już od 5 stycznia 2022 roku.